Тисяча черкаських АТОвців отримали безкоштовну правову допомогу (відео)

Тисяча черкаських АТОвців отримали безкоштовну правову допомогу (відео)

Тисяча черкащан-учасників операції об’єднаних сил отримали безкоштовну правову допомогу в громадській організації «Ветерани війни «Захисники України». Вона в Черкасах існує два роки. Про це Суспільному повідомив її координатор Тарас Щербатюк. З його слів така спілка єдина в області. 

Про це інформує UA: Черкаси.

Олександр Довгань учасник Операції об’єднаних сил. Він потрапив на передову під час 4 хвилі мобілізації. У березні 2015 воював на Донеччині в селі Опитне в складі 93 бригади.

«Ми були в обороні у нас було чітке направлення там де вже були російські війська» .

Чоловік повернувся додому у 2016 році. Розповідає, торік влітку хотів отримати 12 соток землі в селі Хацьки для садівництва. Проте сам оформити необхідні документи не зміг. Звернувся до громадської організації «Ветерани війни «Захисники України».

«Пів року я сам намагався це проробити, а ще за пів року ми усі разом майже зробили. Зараз землі у мене поки що немає, але вже пройшли повністю етапи по документації, залишилось тільки затвердити у сільській раді і в ЦНАПі».

Ця організація заснована у 2017 році. Розповідає її координатор Тарас Щербатюк. Правову допомогу учасникам бойових дій на Сході в організації надає 10 осіб. Всього у її складі – півсотні людей.

«Є три ключових напрямки в організації:залучення ветеранів до формування місцевих політик, організація роботи з місцевою владю в питаннях безпеки, в питаннях патріотичного виховання і захисту прав ветеранів».

В основному, в організації ветеранам допомагають оформляти документи на земельні ділянки, каже куратор цього напряму в організації Руслан Герасимов.

«Землю надає держава. Деякі землі перебувають на балансі об’єднаних територіальних громад і ми безпосередньо співпрацюємо з ними. Намагаємось знайти ділянки які можна надати учасникам операції об’єднаних сил».

Зі слів Тараса Щербатюка, в установі також розробляють право-просвітницькі друковані буклети, книги та комікси.

«Одні люди на слух сприймають більше інформації, інші почитають певний посібник або передивлячись певну літературу, потрібно орієнтуватися на різні форми населення».

Тарас Щербатюк додає, в організації планують допомагати у створені ветеранських спілок в області, аби ті надавали правову підтримку учасникам бойових дій на Сході в своїх районах.

Залиште коментар