У 2023 році на кір в Україні захворіло ушестеро більше людей, ніж у 2022 році

За даними Центр громадського здоров’я України, у 2022 в Україні було зафіксовано 11 випадків захворювання проти 65 — у 2023 році (у 15 областях та місті Києві).

За попередніми даними, у січні 2024 в Україні зафіксовано вже 5 випадків кору: три в Одеській області та по одному в Чернігівській та Волинській областях.

Наразі епідемічна ситуація залишається контрольованою, але батькам важливо перевірити вакцинальний статус дітей та надолужити пропущені щеплення.

☝️ За підсумками 2023 щепленнями проти кору, паротиту та краснухи (КПК) охоплено 92,4% однорічних дітей та 87,3% 6-річних. Водночас за рекомендаціями ВООЗ для формування колективного імунітету рівень охоплення щепленнями має становити не менше ніж 95%.

Нагадаємо, кір — одне з найзаразніших та смертельно небезпечних інфекційних захворювань: 9 із 10 невакцинованих людей ризикують захворіти після контакту із хворим. Найбільш вразливі до інфекції — діти, які не мають щеплень.

❗ За Календарем профілактичних щеплень кожна дитина має отримати дві дози вакцини КПК — у 12 місяців та в 6 років. Наразі вакцина для профілактики кору, паротиту та краснухи наявна в усіх регіонах України. Щеплення — безоплатні.

Джерело: МОЗ

Залиште коментар