У Білозірській ОТГ хочуть запровадити посаду сільського нотаріуса

У Білозірській ОТГ хочуть запровадити посаду сільського нотаріуса

Під час робочого візиту на Черкащину заступник Міністра юстиції Іванна Смачило відвідала Білозірську ОТГ. Під час зустрічі з керівництвом ОТГ, депутатами та мешканцями громади обговорили доступність юридичних та нотаріальних послуг в сільський місцевості, новації, які пропонує законопроект №9140 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для захисту економічних та спадкових прав громадян в сільській місцевості». Про це повідмляє сайт Міністерства юстиції.

– Об’єднані громади хочуть бути прогресивними і надавати більше послуг людям на місці. Білозірська ОТГ – яскравий цьому приклад. Громада відкрила свій ЦНАП, надає навіть послуги з видачі закордонних паспортів. Також тут пішли на зустріч молодятам та надають послугу “Шлюб за добу”. Також у сільській раді планують запровадити посаду сільського нотаріуса, – оцінила роботу громади Іванна Смачило.

Як розповів голова Білозірської ОТГ Володимир Міцук, питання доступності нотаріальних послуг дуже актуальне для села, особливо в частині оформлення спадщини. У селах Білозірської ОТГ неоформлена спадщина у понад 350 домогосподарствах. Люди не поспішають доводити до ладу документи – їх лякає вартість послуг приватних нотаріусів та черги до державних нотаріусів.

Селяни позитивно оцінюють ініціативу Мін’юсту з запровадження уповноважених осіб на вчинення реєстраційних та нотаріальних дій. У ОТГ навіть в пілотному режимі готові надати віддалене робоче місце для уповноваженого юстиції.

– Люди підуть до такого уповноваженого, бо щороку лише 30 відсотків спадкоємців у громаді оформлюють спадщину – решта не поспішають це робити. І це у нас село лише у 18 кілометрах від обласного центру. А уявіть що робиться у віддалених селах. Як голова Черкаської асоціації об’єднаних територіальних громад, знаю, що проблема дуже гостра. Мешканці Білозірської ОТГ чекають на реалізацію такої ініціативи і будуть дуже вдячні Мін’юсту, – наголосив керівник ОТГ.

Залиште коментар