У Черкаському краєзнавчому музеї відкрилася археологічна виставка (відео)

У Черкаському краєзнавчому музеї відкрилася археологічна виставка (відео)

У Черкаському краєзнавчому музеї відкрилася виставка “На перетині культур”. Багатий і неординарний археологічний матеріал, відомий з кінця 19 ст. і значною мірою, поповнений багаторічними дослідженнями, вперше в достатньо повному обсязі зібраний  на виставці. Про це повідомляє телеканал “Антена”.

Пастирське городище – видатна археологічна пам’ятка площею близько 25 га із шарами ранньоскіфського (VII–VI ст до н.е.), пізньоскіфського (IV- IIIст. до н.е.), пізньоримського (II-IV ст. н.е.) та ранньосередньовічного (остання чверть VII – середина VIII століття) часу, розташоване по обох берегах річки Сухий Ташлик в 3 км на захід від с. Пастирське в Смілянському районі Черкаської області.

Пастирське городище було великим ремісничим центром, де працювали високопрофесійні гончарі, ковалі, ювеліри. Ковальська справа представлена кузнею з повним набором ремісничих знарядь. Ювелірне ремесло засвідчене не лише сотнями знахідок фібул, наручних браслетів, скроневих підвісок тощо, які часто концентруються у вигляді скарбів, а й набором спеціалізованих інструментів. Ремісниками виготовлявся високоякісний гончарний посуд із лощеною орнаментованою поверхнею.

 

Залиште коментар