У Черкасах пройшов перший кінофестиваль українського кіно

У Черкасах пройшов перший кінофестиваль українського кіно

Днями у Черкасах вперше відбувся кінофестиваль українського кіно OBRIY KINO FEST.

Гостей фестивалю приймав єдиний у місті комунальний кінотеатр «Україна».

«Ми хочемо, щоб українське кіно було популярним, модним та цікавим серед глядачів. Кінофестиваль – пробний камінчик. Наша мета – «дратувати» глядачів українським кіно», – зауважив на прес-конференції Сергій Неретін, перший заступник голови Державного агенства України з питань кіно.

Відкриття OBRIY KINO FEST у Черкасах відбулось прем’єрою фільму «Припутні». За словами Аркадія Непиталюка, кінорежисера, «Припутні» – це сучасне українське кіно для всіх. Це парадоксальна суміш людської драми, хуліганського гумору, сміливих порівнянь та сенсів, приправлена авторською відвертістю. Зі справжнім українським колоритом і живою мовою.

 «Головна проблема українського кіно – те, що немає для кого творити. Дуже мало глядачів. Наше кіно зняте також на високому рівні, має відмінну якість. На жаль, йому не вистачає реклами. Ми працюємо над тим, щоб українське кіно стало регулярним в українських кінотеатрах», – зауважив кінорежисер.

У 2016 році фільм “Припутні” став переможцем восьмого конкурсного відбору Держкіно. Сюжет стрічки засновано на виставі Романа Горбика «Центр».

Це перший повнометражний фільм в історії українського кінематографа, в якому герої розмовляють суржиком. Знімати фільм суржиком вирішив режисер Аркадій Непиталюк та продюсери стрічки — Юрій Мінзянов та Влад Ряшин. На їхню думку, це допоможе глядачеві поринути в культурну атмосферу маленького села, де місцеві жителі саме суржиком і розмовляють.

Під час прес-конеренції організтори фестивалю розповіли про свої творчі задуми.

Сергій Неретін також повідомив пристніх, що фільм про легендарний тральщик “Черкаси” вийде наступного року на День Незалежності.

«Я дуже рада тому, що Черкаси – одне із чотирьох міст, у якому відбувається фестиваль. Це продовження нашої роботи, щодо популяризації українського кіно», – говорить Валентина Слуцька, директор КП «Кінотеатр Україна».

Ігор Волошин, директор департаменту освіти та гуманітарної політики, наголосив, що міська влада переймається питаннями культури, а відтак завжди підтримує міські заклади культури та мистецтва.

«Ми сприяємо та допомагаємо розвитку культури міста Черкаси. Ми намагаємось підтримувати фестивалі, які корисні для жителів, – наголосив Ігор Волошин. –  Цього року влада підтримала книжковий, театральний та кінофестивалі».

Залиште коментар