У Черкасах стартує другий зимовий арт-фестиваль «Гайда»

У Черкасах стартує другий зимовий арт-фестиваль «Гайда»

Сьогодні у Черкасах стартує другий зимовий арт-фестиваль «Гайда». Дивуватимуть Черкаси акустичними виступами відомих і цікавих українських гуртів, провідних ведучих, поетів та письменників. Зокрема програма цьогорічного мистецького заходу включає: гурти «Один в каное», «Karna», «Dakooka», «Arlett», а також письменник Юрій Андрухович та ведучий М’яч Дредбол. До всього, запевняють організатори, на гостей заходу чекає багато ексклюзиву. Про це учасники організаційного комітету Денис Гайда, Анастасія Білецька та Марина Сухенко повідомили на прес-конференції, повідомляє сайт “Нова Доба“.

– Розпочне фестиваль «Гайда» М’яч Дредбол зі своєю лекцією. Це – один із найфестивальніших ведучих країни, такий собі фестивальний тамада. Він бере участь у всіх найбільших open-air фестивалях країни, виступах відомих гуртів. Він розповість про свою роботу, секрети фестивального залаштунки. Має бути дуже цікаво пересічному відвідувачеві фестивалів та різноманітних заходів, – розповіла співорганізаторка Анастасія Білецька.

За словами співорганізатора заходу Дениса Гайди, Черкаси сколихнуть своїм акустичним виконанням гурти, які до цієї події особливо готували свій музичний матеріал.
– Усі запрошені гості вирізняються своїм звучанням та незвичним виконанням. Це те, що вражає та чіпляє. Музичну сцену відкриє сольний проект виконавиці «Dakooka» з Чернівців, яка є дуже своєрідною. Це щось дуже незвичне і це ми радимо послухати. Співачка презентуватиме тут свій новий альбом, – говорить Денис. – Наступним виступить київський гурт «Arlett», яких ми запрошували на свій перший літній фестиваль. Також будуть присутнім легенди української важкої музики зі своїм стилем гуцул-метал «Karna». Вони виступлять у такому форматі вперше – цей експеримент буде дуже цікавим, наприклад, вокаліст опанував для себе навіть сопілку.

Вишенькою на торті стане гурт «Один в каное» – вони закриють музичну програму. Відіграють і відспівають найкращі попередні свої хіти, які обожнюють шанувальники. Також організатори відкрили таємницю – на фестивалі «Один в каное» виступить востаннє у своєму звичному стилі, адже наступний альбом гурту вже буде абсолютно іншим, і черкасці незабаром зможуть у цьому переконатися на концерті, який для них «Гайда» готують у березні.

Водночас, унікальною подією для міста стане презентації нової книги відомого письменника Юрія Андруховича «Коханці Юстиції», над якою автор працював 27 років.

– Для автора це дуже хвилюючий момент, адже тут у Черкасах відбудеться перша презентації цього роману, якому лише ось у грудні виповнилося лише місяць, – зауважує співорганізаторка фестивалю Марина Сухенко. – Тому це буде таке душевне спілкування письменника зі своїм читачем.

Над створенням головної мистецької події цієї зими у Черкасах організатори працювали ще з кінця літа. Говорять, перебувають постійно в русі, пошуках нових ідей та цікавих гостей, та й інколи самі не знають, що вдасться відкрити нового для своєї аудиторії та рідного міста.

Залиште коментар