У Черкасах дружина ветерана відкрила студію йоги для реабілітації військових

У Черкасах дружина ветерана відкрила студію йоги для реабілітації військових

Валерія Малкова, дружина ветерана Борислава Головка, у 2024 році відкрила в Черкасах студію йоги, яка допомагає військовим у реабілітації. Її чоловік, який двічі отримав поранення під час бойових дій, став для неї натхненням та підтримкою у реалізації цієї ініціативи.

За словами Валерії, йога не лише зміцнює тіло, а й допомагає подолати стрес, що особливо важливо для ветеранів. Вона випробовувала різні техніки на чоловікові, зокрема нідра-йогу, звукову медитацію та дихальні практики.

Шлях до відкриття студії

Попереднє приміщення студії постраждало від російського обстрілу, однак Валерія не зупинилася і продовжила роботу в новому місці. Разом із чоловіком вони оформили заявку на державний грант для дружин ветеранів. З першої спроби отримати фінансування не вдалося, але вдруге Валерія змогла отримати 500 тисяч гривень, які використала для облаштування студії.

«Це дуже важливий проєкт, особливо зараз», — зазначила Алла Баранцова, начальниця відділу реалізації проєктів обласного центру зайнятості.

Йога як метод реабілітації

Валерія проводить безкоштовні заняття для військових, акцентуючи увагу на техніках, що допомагають відновленню ментального здоров’я та нервової системи.

Військовослужбовиця Олена Десятник, яка відвідала вже восьме заняття, поділилася враженнями:
«Я маю великі проблеми з шиєю, було важко спати. Завдяки цим заняттям відчуваю значне полегшення».

Студія як символ підтримки військових

У приміщенні студії розміщені відстріляні тубуси, як нагадування про війну та важливість підтримки тих, хто її пережив.

«Це щоб люди пам’ятали, що хлопці гинуть, що вони приїжджають травмовані», — наголосила Валерія.

Її ініціатива — це не просто власна справа, а внесок у реабілітацію військових та нагадування про силу підтримки й турботи.

За матеріалами ДЗВІН медіа.

Залиште коментар