У Черкасах людям з інвалідністю буде легше взяти участь у голосуванні

У Черкасах людям з інвалідністю буде легше взяти участь у голосуванні

У Черкасах для зручності людей з інвалідністю вдалося перенести сім виборчих дільниць у міських школах із другого поверху на перший. Про це повідомляють у “ОПОРІ“.

Як розповів громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРИ в Черкаській області Тарас Щербатюк, станом на 12 червня в Черкасах загалом 16 виборчих дільниць знаходилися на других поверхах шкіл. У підсумку, до 20 червня вдалося домогтися перенесення на перший поверх семи з них. Це ті дільниці, де це можна було зробити в межах однієї виборчої адреси.

«Мною було ініційовано проведення наради ситуативного виборчого штабу при міській раді для вирішення цієї проблеми. На одній з нарад, за участю представників департаментів охорони здоров’я, освіти та гуманітарної політики, організаційного забезпечення було частково вирішено це питання. У семи школах вдалося знайти спортзали, або холи, де тепер, на позачергових виборах, і будуть обладнані виборчі дільниці», – розповідаує Тарас Щербатюк.

Були перенесені на перший поверх виборчі дільниці з такими номерами: 711012 (вул. Нарбутівська, 206, школа №25), 711018 (вул. .Героїв Дніпра, 27, гімназія №31), 711022 (вул. Героїв Дніпра, 13, школа №33), 711051 і 711052 (вул. Віталія Вергая, 14/1, школа №26), 711055 (вул. ВіталіяВергая, 14, школа № 30) та 711085 (вул. Бидгощська, 1, школа №24).

«По інших дев’яти – на сьогодні просто немає такої можливості. Приміщень на перших поверхах немає. Ми розглядали варіанти із іншими будівлями, куди можна було спробувати перенести. Але через обмежені терміни дострокових виборів ми просто не встигли це зробити. На даний час розглядається можливість залучення волонтерів для допомоги вразливим групам населення під час голосування», – додає Щербатюк.

За словами омбудсмена, в планах до місцевих виборів 2020 року для зручності людей з інвалідністю перенести і решту дільниць на перші поверхи будівель.

Нагадаємо, позачергові парламентські вибори відбудуться 21 липня цього року.

Залиште коментар