У Черкасах не визначилися, як фінансувати призовні медкомісії

У Черкасах не визначилися, як фінансувати призовні медкомісії

Під час сесії Черкаської міської ради головний медик Черкас Всеволод Кульчиковський звернувся до депутатів із проханням проголосувати за затвердження міської програми «Організація і сприяння приписки громадян до призовних дільниць та їх призову на строкову службу». Підтримати медиків попросив колег-депутатів і голова бюджетної комісії, «батьківщинівець» Юрій Тренкін.

Як пояснив Кульчиковський, нинішня модель фінансування закладів охорони здоров’я через національну службу здоров’я не передбачає фінансування комісії, яка працює у військкоматі.
«Є нагальна потреба проголосувати цю програму, тому що комісія працює і забезпечує медичний огляд призовників. Інших підстав фінансувати діяльність цієї комісії в нас немає.

Відповідно до програми, реалізація рішення потребує в 2020 році суму 5 млн .200 тис грн. Ми пропонуємо з програми «Амбулаторно-поліклінічна допомога» виділити 1 млн. 103 тис.грн., і з програми «Стоматологічна допомога» 53 тис грн. Фінансування це на 2 місяці. Ми написали листи в Міністерство охорони здоров’я і Міністерство оборони з метою роз’яснити подальші перспективи фінансування призовних комісій, оскільки раніше це фінансування здійснювалося за рахунок субвенцій з держбюджету», – зазначив керівник департаменту охорони здоров’я та медичних послуг.

Утім під час засідання не вистачило голосів, щоб внести це питання до порядку денного.

«Фракція «Батьківщина» голосувала одностайно за підтримку медиків. На жаль, ухвалити це питання на сьогоднішньому засіданні депутати не змогли. Сподіваюся, що це вдасться зробити на найближчому засіданні», – прокоментував депутат-«батьківщинівець» Юрій Тренкін.

  1. […] і голова бюджетної комісії, Юрій Тренкін. Про це інформує "Про […]

Залиште коментар