У Черкасах по Митниці можуть почати їздити тролейбуси

У Черкасах по Митниці можуть почати їздити тролейбуси

Наразі Міністерством інфраструктури погоджено участь Черкас у проекті щодо отримання кредитування Європейського інвестиційного банку. У його межах подавали два підпроекти: купівлю 45 тролейбусів та проведення тролейбусної лінії по вулиці Гагаріна, а також створення підстанції для її живлення.

Про це в коментарі виданню Zmi.ck.ua розповів головний спеціаліст департаменту житлово-комунального комплексу Павло Мосійчук.

За його словами, Черкаси повинні отримати 45 нових тролейбусів. Із них – 15 із автономним ходом, тобто такі, що можуть їхати без контактної мережі. Саме їх хочуть спочатку пустити по новій лінії.

“Зараз працюємо над необхідними документами. У ході реалізації проекту маємо можливість отримати рух тролейбусів по вулиці Гагаріна. Передбачається, що спочатку тудою поїдуть тролейбуси з автономним. Спочатку поїдуть вони, адже будівництво лінії – це процес доволі не швидкий. Багато процедурних моментів”, – зазначив Павло Мосійчук.

Наразі працюють над документами. Від того, наскільки швидко вони будуть подані до банку, залежить час, коли тролейбуси можна буде придбати й почати використовувати.

“Загалом є різні сценарії того, як швидко вони можуть бути придбані. Оскільки тут теж багато чого залежить від того, наскільки швидко будуть подані всі необхідні банку документи. Але найбільш оптимістичний сценарій говорить про те, що на кінець наступного року ми зможемо провести тендер, і вже влітку наступного року будуть тролейбуси”, – розповідає Павло Мосійчсук.

Додає, що з погляду транспортної науки, запускати тролейбус ефективно в зонах багатоповерхової-житлової забудови.

“Як раз район “Митниця” по факту є такою зоною. А вулиця Гагаріна як раз має можливість, щоб по ній запускали тролейбуси. Надалі будемо дивитися, можливо, буде сенс пізніше тролейбуси з автономним ходом переправити на Героїв Дніпра. Це все буде розглядатися пізніше”, – зазначив він Павло Мосійчук.

Залиште коментар