У Черкасах розпочали перевірку доступності громадських об’єктів

Зручне середовище доступне кожному. На Черкащині розпочали моніторинг інклюзивності та доступності об’єктів громадської інфраструктури. Про це інформують у Департаменті будівництва ОВА.

Моніторинг здійснюється працівниками обласного Департаменту будівництва спільно із членами робочої групи з розробки та моніторингу виконання плану заходів на 2023–2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року. Активно долучається до цієї роботи громадськість за участю представника Урядового уповноваженого з прав людей з інвалідністю Наталії Капустян.

Під час першого візиту обстежили приміщення залізничного вокзалу в обласному центрі, ЦНАП у Черкасах, приміщення міської ради, а також інші адмінбудівлі. Які мають високий рівень відвідуваності серед населення.

Учасники моніторингу зазначають, що ситуація з безбар’єрністю простору для людей з інвалідністю, як і загалом для маломобільних груп населення, до яких належать всі, хто в той чи інший період життя відчувають труднощі з пересуванням, досить складна. Потреба в пристосуванні простору особливо загострилась з початком вторгнення російської федерації в Україну.

У Департаменті відзначають, що у більшості випадків пристосування об’єктів громадської інфраструктури до сучасних вимог інклюзивності таки можлива. Метою моніторингових візитів є зосередження уваги на проблемних питаннях, які вже існують. У процесі обстеження, моніторингова група надає пропозиції та рекомендації щодо усунення недоліків їх власникам та балансоутримувачам.

Долучитися до цього процесу можуть усі охочі упродовж 2024 року.

Залиште коментар