Засідання комітету з питань забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста, який діє при виконавчому комітеті, відбулося в Черкаській міській раді. Обговорювали питання доступності осіб з інвалідністю до транспорту та будівель, зручність вуличної інфраструктури та низку дотичних проблем.
Зазначали, що при облаштуванні бордюрів і зупинок громадського транспорту архітектори, будівельники та комунальники мають враховувати можливості людей на візках. Скажімо, пандуси споруджувати зі зручним кутом підйому і поручнями різної висоти, регулювати висоту бордюрів на пішохідних переходах та зупинках. Проводячи ремонти доріг і тротуарів у місті, враховувати потреби людей з вадами зору.
Також необхідно збільшити в місті кількість громадського транспорту, пристосованого для людей з інвалідністю та машин інватаксі, можливість контактування з оперативною службою Черкаської міської ради.
«Комітет з питань доступності, який створений і діє при виконкомі міської ради, намагається максимально реалізувати принципи рівних можливостей і соціальної захищеності для людей з інвалідністю, – зазначила заступниця Черкаського міського голови Марина Гаркава, голова комітету. – Для створення справжньої доступності та безбар’єрності мають працювати не тільки соціальний захист, а всі галузі в межах своїх повноважень: заклади освіти, дорожня інфраструктура, економіка тощо. І результати роботи й завдання, які ми перед собою ставимо на перспективу, свідчать про успішну взаємодію міської влади, комунальних служб, установ, громадських організацій у вирішенні проблем соціальних категорій людей у нашому місті».
Директор Департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артур Савін, який також входить до складу комітету з питань забезпечення доступності, відповів на запитання, що стосувалися благоустрою міста.
«За дорученням міського голови Анатолія Бондаренка ми намагаємося максимально врахувати потреби людей з інвалідністю при виконані будівельних та упоряджувальних робіт у Черкасах, – відзначив Артур Савін. – Зокрема, по вулиці Гагаріна зробимо сучасний пішохідний перехід в рівень із тротуарами, враховуючи сучасні вимоги для доступності та безбар’єрності. З часом плануємо облаштувати нові зупиночні майданчики, заїзні кишені для транспорту і реалізувати чимало інших проектів з благоустрою».
Представники громадських організацій осіб з інвалідністю висловили бажання брати активнішу участь у вирішенні питань життя громади, які стосуються їхньої категорії.