У Черкасах відбулися урочистості до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії (фото)

У Черкасах відбулися урочистості до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії (фото)

26 квітня в Україні відзначають День пам’яті Чорнобильської трагедії. Пам’ятні заходи з цієї нагоди відбулися і у Черкасах.

У Соборному парку біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля» зібралися представники обласної влади, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко із заступниками Ігорем Волошиним, Максимом Скориком та Юрієм Ботнарем, чорнобильці та представники громадськості.

На початку заходу представники різних християнських конфесій провели молебень за жертв Чорнобильської катастрофи.

З урочистою промовою до присутніх звернувся міський голова Анатолій Бондаренко.

«Серце щемить, коли згадуєш ті події. Нещодавно по дорозі з Білорусі мені довелося проїжджати через Чорнобильську зону. Закинуті будинки, дитячі майданчики, дитсадки, школи. Те, що я там побачив, залишається назавжди у душі кожної людини. І коли бачиш квітучі дерева, садки, парки, вируюче життя нашого міста – тільки тоді розумієш, що все-таки десятки людей не дарма віддали свої життя за те, щоб ми могли мирно виховувати своїх дітей. Занадто багато пережила Україна катастроф: Чорнобиль, війна. Це бог послав випробування на долю нашого народу. Ми повинні з гідністю нести цей хрест і пам’ятати наших героїв: ліквідаторів Чорнобильської аварії, хлопців, які сьогодні на рубежах захищають нас, щоб ми могли мирно жити, зустрічатися і цінувати одне одного», – зазначив міський голова.

Слова вдячності ліквідаторам висловила Перший заступник голови громадської організації Черкаська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Ольга Ямчук.

«Сьогодні 33 роки пройшло з дня Чорнобильської катастрофи. Біль ніяк не згасає. Дозвольте мені від імені громадськості виразити співчуття тим, хто втратив своїх близьких, а також учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, які втратили своє здоров’я, стали тяжкохворими. Я хочу висловити співчуття вам, евакуйовані і відселені, які покинули свої рідні домівки».

Наприкінці заходу з нагоди 33 роковин трагедії міськими відзнаками нагородили ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Міський голова Анатолій Бондаренко та його заступник Юрій Ботнар вручили нагрудний знак «За мужність і героїзм» Володимиру Головченку, грамотами виконавчого комітету нагородили Михайла Метельського та Миколу Пилипенка, а Сергій Клиновський отримав цінний подарунок – годинник.

Ліквідатори, у свою чергу, подякували міській владі за увагу та за фінансову підтримку чорнобильцям, яку виділили з міського бюджету на учорашньому засіданні сесії Черкаської міської ради.

Залиште коментар