У Черкасах відкрили ситуаційний центр поліції

У Черкасах відкрили ситуаційний центр поліції

Ситуаційний центр із можливістю відеоаналітики та відеоспостереження віднині працює в Головному управлінні Національної поліції в Черкаській області. Його робота дозволить пильнувати за порядком на вулицях нашого міста в режимі реального часу, як наслідок, – попереджати злочини та оперативніше розкривати їх.

20 квітня відбувся офіційний запуск та презентація можливостей центру, який обладнали в межах дії обласної програми «Безпечна Черкащина». На його створення Черкаська міська рада спрямувала 3,5 млн грн субвенції (загалом же проект обійшовся в 6,5 млн грн).

– Старт роботи ситуаційного центру – це один із важливих кроків у підвищенні рівня безпеки жителів на вулицях та дорогах нашого міста, над яким працює моя команда, – прокоментував під час зустрічі міський голова Анатолій Бондаренко. – Важливо не тільки зупиняти праворушення, а й попереджати їх. Працюємо наполегливо та системно, щоб Черкаси увійшли до трійки найкомфортніших міст в Україні!

Наразі в поліції облаштували серверну, доступ до якої мають тільки два працівники, та ситуаційну кімнату для трьох користувачів. У ній встановили необхідну для роботи комп’ютерну техніку та відеостіну, яка передає зображення з понад 200 камер.

Як розповів заступник начальника ситуаційного відділу ГУНП в області Дмитро Погибко, кожен користувач системою відображається в електронному журналі. Там же фіксуються і всі їхні дії: можна побачити, хто їх вчиняв та із якого комп’ютера.

– Жоден витік інформації із системи – неможливий, – наголосив він. – У ній працюють інспектори-аналітики ситуаційного центру ГУНП в області. На сьогодні система включає в себе номерні та оглядові камери спостереження, є потреба в нарощуванні їхньої кількості.

За його словами, система дозволить прискорити розкриття злочинів та попереджатиме їх, здійснюватиме контроль автомобільних доріг задля недопущення руйнування покриття через рух вантажівок та пильнуватиме за швидкісним режимом на вулицях міста.

Працівники ситуаційної кімнати можуть розпізнавати та перевіряти державні номерні знаки автомобілів.

За словами поліцейських, система інтегрована з подібними в ще 12 регіонів України.

Залиште коментар