У Черкасах вшановують пам`ять жертв голодоморів

У Черкасах вшановують пам`ять жертв голодоморів

23 листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Сьогодні зранку керівники області – голова ОДА Роман Боднар, голова облради Анатолій Підгорний, очільники Черкас – мер Анатолій Бондаренко і його заступник Ігор Волошин разом з громадою міста Черкаси зібралась у Соборному парку, щоб разом вшанувати пам’ять знищених Голодомором українців.

Черкащина стала однією із найбільш постраждалих від Голодомору областей. В окремих районах загинула більш, ніж половина населення. Всього, за приблизними підрахунками, голодом було знищено 4 млн осіб. Втрата цілої частини нації стала великою раною, що не загоїлась по сьогодні.

Голод був обраний, як смертельна зброя проти того, що жило в українцях, і що несло загрозу існуванню радянської диктатури: свободи й культурної ідентичності. Це неможливо було знищити, а тому знищити вирішили людей.

Проте жорстоко вбивши тіло, дух не зламали. Ті, хто пройшли через пекло 1932-1933 рр. і вижили – зберегли пам’ять про жахи того часу. Одні переповідали це своїм дітям, тим самим вкорінюючи це в національну історію, інші сміливо несли правду про це у світ, викриваючи страшне зло і тиранічну жорстокість. Саме завдяки тим, хто не мовчав, сьогодні ми знаємо правдиву історію тих подій.

“Ми – нація, яка пережила одне з найбільших жахіть, і не просто вижила, а відродилась у всій піднесеності національної свідомості. Цей досвід нам болить, і він же нас гартує. Ми знаємо, яким жорстоким може бути ворог, і ми знаємо, чого може вартувати втрата свободи.
Головним вшануванням пам’яті загиблих від геноциду – штучного голоду, стане недопущення цього в майбутньому для нащадків. Доки ми пам’ятаємо про Голодомор, доти ми не дамо ворогу забрати наш хліб”, – зазначає Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко.

Окрім покладання квітів у Соборному парку, у Черкасах відбудеться ще низка пам`ятних заходів:

  • о 15:30 на Соборній площі проведуть жалобні заходи;
  • о 16:00 відбудеться вшанування пам’яті померлих загальнонаціональною хвилиною мовчання та запалення свічки пам’яті на знак скорботи.

Також на знак скорботи за померлими в роки голодоморів у Черкасах 23 листопада будуть приспущені державні та прапори міста, а також – обмежено проведення розважальних заходів.

Водночас, в освітніх, культурних, установах соціального значення Черкас будуть організовані пізнавальні лекції, бесіди, тематичні виставки із залученням істориків та науковців.

“Запрошую всіх черкасців та гостей нашого міста долучитись до загальноміських заходів, як спільно – у середмісті Черкас, так і вдома – запаливши свічку пам’яті”, – говорить заступник міського голови Черкас, “батьківщинівець” Ігор Волошин.

Залиште коментар