На сайті Черкаської міської ради з’явився проєкт рішення про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Черкаської міської територіальної громади. Про це пише “18000”.
Проєктом рішення пропонують заборону до моменту повного припинення окупації російською федерацією або її правонаступниками території України.
Йдеться про “культурні блага і культурні цінності, що створені та/або використовуються за допомогою російської мови в будь-яких формах”.
Комунальні заклади Черкас будуть проінформовані відповідними листами протягом місяця з моменту ухвалення рішення. Зі свого боку управління інформаційної політики має проінформувати юридичних та фізосіб, що перебувають уЧеркасах.
У пояснювальній записці зазначають, що проєкт розроблено у зв’язку з потребою в захисті українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора, що намагається завадити зміцненню національної ідентичності, збереженню національної культури, традицій, звичаїв, історичної пам’яті.
Також пояснюють, що проєкт забороняє публічне одноразове чи багаторазове представлення публіці показ, демонстрацію російськомовних товарів та послуг, що виробляються в процесі провадження діяльності у сфері культури для задоволення культурних потреб громадян.
Йдеться про книги, художні альбоми, аудіовізуальні твори та їх демонстрування, аудіопродукцію (музичні звукозаписи), твори та документи на новітніх носіях інформації, вироби художніх промислів, театральні та циркові вистави, концерти, культурно-освітні послуги. А також про об’єкти матеріальної та духовної культури, що мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення і підлягають збереженню, відтворенню та охороні відповідно до законодавства України на території Черкаської міської територіальної громади до моменту повного припинення окупації території України.
Контроль за виконанням рішення покладуть на постійну комісію з питань гуманітарної та соціальної політики Черкаської міської ради.
У коментарі 18000 у департаменті управління справами та юридичного забезпечення повідомили, що механізму притягнення до відповідальності за порушення цього мораторію немає, оскільки така відповідальність не передбачена законом. Сам же мораторій буде ухвалений для визначення позиції територіальної громади, яка не бажає чути російськомовний контент у публічному середовищі.