У Черкасах виділять кошти на компенсацію різниці в тарифах на електроенергію для СУБів

У Черкасах виділять кошти на компенсацію різниці в тарифах на електроенергію для СУБів

Сьогодні виконком у терміновому режимі погодив рішення щодо компенсації катастрофічної різниці в тарифах на електроенергію для Служб утримання будинків, яка виникла внаслідок постанови НКРЕКП (від 21.12.2018 № 2010), що набрала чинності з 1 січня цього року. Про це повідомляє прес-служба Черкаської міської ради.

Справа в тому, що зазначеним документом передбачено зростання фактично вдвічі вартості тарифу на електричну енергію, яка споживається в багатоквартирних будинках та садових товариствах на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів, освітлення дворів, східців тощо) на рівні, як для населення.

Внаслідок прийняття вказаної постанови вартість електроенергії, яка споживається на технічні цілі в багатоквартирних будинках, зросла з 1,68 грн./кВт до 2,85 грн./кВт. У підсумку Служби утримання будинків щомісяця змушені будуть додатково платити понад один мільйон гривень за електроенергію.
Такий значний фінансовий тягар вже за місяць-два призведе до банкротства комунальних підприємство «Соснівська СУБ» та «Придніпровська СУБ» та зупинки усіх ліфтів у місті.

Міський голова Анатолій Бондаренко наголошує, що це – вкрай серйозна проблема, яку штучно спровокували урядовці:

– Оскільки мало того, що буквально «під ялинку» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ухвалила такий резонансний документ. При цьому – є роз’яснення Мінрегіонбуду щодо заборони підвищувати комунальні тарифи для населення з утримання будинків. Тобто реально Служби утримання будинків сьогодні опинились в заручниках такої недолугої політики. Адже посадовці на державному рівні вкотре ставлять наших громадян у незручне становище, все сильніше затягуючи пасок тарифного навантаження та провокуючи подальше зубожіння українських сімей, – акцентує міський голова.

Водночас наголошує, що зі свого боку міська влада Черкас зробить все можливе для повноцінної роботи Служб утримання будинків, аби жителі Черкас отримували якісні та в повному обсязі комунальні послуги.

– Ми не можемо допустити, аби зупинились ліфти в місті та припинились надаватись комунальні послуги, – зауважив Анатолій Васильович.

Так, сьогодні виконком погодив проект рішення, щодо виділення відповідних коштів з бюджету Черкас, аби погасити необґрунтовано високе фінансове навантаження внаслідок зростання тарифів на електроенергію.

Наступним кроком стане винесення на розгляд депутатів зазначений документ.

Крім цього, Анатолій Бондаренко розповів, що міська влада Черкас звертатиметься з цього приводу до Асоціації міст України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Зі свого боку, сподівається, що посадовці на державному рівні невідкладно відреагують та переглянуть питання врегулювання ціни на електроенергію, яка споживається на технічні цілі в багатоквартирних будинках та садових товариствах.

Залиште коментар