У Черкаському художньому музеї відкрилась виставка до До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій

У Черкаському художньому музеї відкрилась виставка до До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій

Україна, як і увесь світ, відзначила День пам’яті та примирення. Важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни. У ці дні ми згадуємо і шануємо вічну пам’ять тих, хто не з нами, тих, хто віддав своє життя за наш мир і злагоду.

До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Черкаський художній музей представив виставку творів з фондової колекції музею, у основі якої лежить розкриття трагічних років війни через локальне розуміння життя людей, людські долі і звитяги, пам’ять, закарбовану у сакральному просторі рідного міста.

Про це повідомив депавртамент культури Черкаської ОДА.

Центральним експонатом виставки є робота Заслуженого діяча мистецтв України Віктора Івановича Клименка «День Перемоги» (1969 р.) із зображенням знакового для кожного черкасця Пагорбу Слави. Також на виставці представлено краєвиди Черкас 60-х рр. ХХ ст. – поч. ХХІ ст. черкаських та українських художників, серед яких: Наталія Кисленко, Іван Кулик, Микола Нестеренко, Андрій Пошиваник, Аркадій Чичкан, Олександр Шаповалов. Усі вони у різний час змальовували пейзажі Черкас, деякі з яких з часом кардинально змінили свій вигляд і можуть бути побачені лише на полотні або старих фотографіях.

Залиште коментар