У черкаських школах бракує вчителів

У черкаських школах є 15 вакантних посад вчителів. Перевагу надають активним фахівцям і з завершеною освітою.

Перед початком навчального року така ситуація складається регулярно, розповів Суспільному директор департаменту освіти та гуманітарної політики Богдан Бєлов.

Вчителька історії Інна Корольова щойно влаштувалася на одну із вакантних посад і школі. Вона вже написала заяву і готова братися до виконання обов’язків. Прийшла освоїтися на новому робочому місці.

“До цього я 4 роки теж працювала вчителем історії, але в іншому навчальному закладі. Тому для мене це не новий досвід, ну звичайно що він буде носити якісь свої специфічні риси. Люди зовсім нові, адміністрація, колеги, діти, тому, звичайно, з одного боку, я тривожусь, а з іншого боку, мені дуже цікаво, і я готова працювати та готова закохати дітей у свій улюблений предмет”.

Директорка школи Тетяна Скорик шукає активних вчителів із завершеною освітою:

“Щоб у дипломі було обов’язково написано, що це вчитель історії чи вчитель біології. Звичайно, краще, коли це не бакалаврат, а магістратура, це вже завершена вища освіта. Друге – активність вчителя. Знаєте, емпатія, яку справляє вчитель при співбесіді, коли бачиш, що це позитивна людина. Далі згода на роботу поза межами уроку”.

Яких вчителів бракує у Черкасах
Суспільне Черкаси, директорка школи Тетяна Скорик

У школі також бракує вчителя біології, хоча всі умови для роботи створені, додала директорка.

“Є проєктор, є екран, є принтер, є ноутбук і вчитель має всі можливості для проведення сучасного уроку чи дистанційно, чи очно”.

Школи Черкас
Суспільне Черкаси, у школі сформували 41 клас
На цей навчальний рік у школі вже сформували 41 клас, де навчатиметься 1226 учнів. Коли викладацький склад укомплектований, працювати значно легше, розповіла вчителька англійської мови Лідія Слюсар.

“Якщо, наприклад, немає одного вчителя з якоїсь причини, то ми можемо або йдемо на заміну повноцінно, або об’єднуємо дві групи. Буває, заміна, так скажемо, спонтанна, то, зазвичай, тяжко. Потрібно хвилин 5-7 на адаптацію, дізнатися як дітки, як вони їхній рівень, як вони працюють і за яким підручником. Тому що ми працюємо за різними підручниками. Найкращий варіант працювати відповідно до свого навантаження та зі своїми учнями”.

Школа
Суспільне Черкаси, найкраще працювати за своїм навантаженням і з учнями, яких вже знаєш

Така ситуація виникла через те, що деякі вчителі перебувають за закордоном у відпустці на період воєнного стану. Тому на їхнє місце доводиться шукати фахівців із тимчасовим працевлаштуванням, розповіла Тетяна Скорик.

На сьогодні у нас вакансії вчителя англійської мови, вчителя біології, вчителя історії, бібліотекаря, а також вакансії технічних працівників і медичної сестри. І люди звичайно думають чи піти в ту школу де є постійне місце, чи піти в ту школу де тимчасове місце. І там, де тимчасове місце, якраз слабше місце, ніж там де серйозне місце. Сподіваємося, що на перше вересня ми абсолютно укомплектуємось. Якщо не укомплектуємося, будемо довантажувати наших вчителів. Хоч вони на сьогодні і завантажені так, що усі мають більше ставки”.

Вчителі у Черкасах
Суспільне Черкаси, кабінет біології обладнаний усім необхідним для проведення сучасних уроків

 

Директор Департаменту освіти та гуманітарної політики міськради Богдан Бєлов розповів, що вакантні посади в освітніх закладах можна відстежувати в одному місці.

“Є така всеукраїнська штука як освітній чат-бот у Вайбері, і там всі заклади освіти публікують свої вакантні посади, і будь-які молоді вчителі можуть з ними ознайомитися і приймати для себе рішення, чи йти туди працювати, чи ні. Відділ кадрів Департаменту освіти також на контролі тримає наявність вакантних посад або кадрові потреби. Пов’язано це з віковими змінами, відповідно, що деякі вчителі виходять на пенсію, молоді вчителі приходять на роботу, молоді вчителі деякі переїжджають в інші міста мешкати, тому дефіцит іноді трапляється”.

Черкаські школи
Суспільне Черкаси, директор Департаменту освіти та гуманітарної політики міськради Богдан Бєлов

Залиште коментар