У “Черкасиобленерго” заявляють про ризик аварійних відключень через зниження проплат

У “Черкасиобленерго” заявляють про ризик аварійних відключень через зниження проплат

Критична ситуація з розрахунками за розподіл електроенергії в зв’язку з введенням карантину загрожує зниженням надійності електропостачання аж до аварійних відключень споживачів, заявляє ПАТ «Черкассибленерго», пише “Главком“.

В кінці березня – початку квітня спостерігається різке зниження надходження коштів від підприємств, що надають житлово-комунальні послуги, а також щодо бюджетних організацій та установ, говориться в листі голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олега Самчука до голови Черкаської облдержадміністрації Романа Боднара з проханням вплинути на ситуацію.

Крім того, наголошується в листі, надходять численні звернення від споживачів, зокрема від комунальних підприємств та бюджетних установ, щодо перенесення на невизначений термін платежів за послуги розподілу.

Крім цього, компанія акцентує увагу на різкому зниженні надходжень за надані послуги з розподілу від постачальників універсальних послуг, в першу чергу, від ТОВ «Черкасиенергозбут». Як уточнюється, постачальник пояснює таку ситуацію масовими неплатежами населення через заборону накладення санкцій у разі несплати комунальних послуг та електропостачання на період обмежувальних заходів в рамках боротьби з поширенням коронавірусу.

У свою чергу відсутність оборотних коштів у ПАТ загрожує, зокрема, невиконанням його інвестиційної програми, технічного обслуговування електромереж і обладнання.

«Все це може привести не тільки до зниження надійності та якості електропостачання, але і до аварійних відключень як населення, так і стратегічно важливих підприємств, а також життєво необхідних установ Черкаської області», – підкреслюється в листі.

Крім того, криза неплатежів, зазначає «Черкасиобленерго», обмежить кошти для закупівлі ПАТ електроенергії для компенсації технологічних втрат, невиплатою в повному обсязі заробітної плати його працівникам та невиконанням зобов’язань перед ДП «Оператор ринку» і НЕК «Укренерго».

Як повідомлялося, Всеукраїнська енергетична асамблея (ВЕА) і Федерація роботодавців паливо-енергетичного комплексу заявляють про повномасштабну кризу в ПЕК, що загрожує енергетичній безпеці України, і просять вжити невідкладних заходів для його подолання.

«Через низку невиважених рішень, прийнятих останнім часом законодавчими та державними органами влади, системна криза охопила всю генерацію, розподільні і інфраструктурні компанії електроенергетики», – йдеться в листі ВЕА до президента України Володимира Зеленського від 6 квітня.

Найбільший приватний виробник електроенергії і вугілля в Україні «ДТЕК Енерго» у зв’язку з кризою в енергетичній галузі розглядає можливість припинення роботи «ДТЕК Павлоградвугілля».

Залиште коментар