У деяких регіонах Черкащини не вистачає коштів на зарплату бюджетникам

У деяких регіонах Черкащини не вистачає коштів на зарплату бюджетникам

У деяких містах, районах та громадах Черкащини є заборгованість з виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, зокрема в закладах освіти та охорони здоров’я.

Про це інформують на сайті Черкаської ОДА.

Найпроблемнішими регіонами нині є: м. Умань, де дефіцит до кінця цього року сягає 14 млн грн, Городищенський район – 8,2 млн грн, Лисянський район – 6,2 млн грн, міста Ватутіне, Сміла, а ще Тальнівський, Кам’янський, Чигиринський райони, Бобрицька та Литвинецька, Межиріцька громади.

Про це йшлося під час чергового засідання тимчасової комісії облдержадміністрації з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати та інших соцвиплат.

– Обласна адміністрація неодноразово заверталась до центральних органів щодо виділення додаткового фінансового ресурсу за рахунок освітньої й медичної субвенцій. Нині це питання розглядають, – зазначила директор департаменту фінансів Черкаської ОДА Наталія Кравченко й додала, що варто припинити виплату стимулюючих та перенаправити ці видатки на виплату обов’язкових виплат. Також необхідно підвищити рівень розрахунків по ПДФО від розрахунків орендарями з населенням по земельних паях.

Власне бачення й рекомендації щодо вирішення питання озвучили також директор Департаменту освіти і науки ОДА Валерій Данилевський та заступник начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Найдан.

У ході засідання заслухали, зокрема, представників Канівської районної державної адміністрації та Межиріцької ОТГ. Зауважимо, борг із зарплати в закладах освіти зазначеної громади сягає майже 700 тис. грн. Водночас, за словами керівниці обласного департаменту фінансів, у громаді перевиконання дохідної частини станом на 1 жовтня цього року становить більше 400 тис. грн, що дає змогу хоча б частково погасити заборгованість тамтешнім освітянам.

Залиште коментар