У Держпродспоживслужбі заперечують зв’язок масового отруєння у школі Черкас з ремонтом

У Держпродспоживслужбі заперечують зв’язок масового отруєння у школі Черкас з ремонтом

Інформація про те, що ремонтні роботи могли стати причиною масового отруєння у школі в Черкасах, не відповідає дійсності.

Про це заявили у Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

“Така версія, висловлена сьогодні начальником Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві під час прес-конференції, базується на досвіді розслідувань масових отруєнь в Україні загалом та не має жодного відношення до ситуації у Черкасах”, – зазначили у відомстві.

За даними Держпроспоживслужби, оперативний аналіз атмосферного повітря на вміст фенолу, формальдегіду, сірководню, оксиду вуглецю, діоксиду азоту, аміаку не виявив перевищень гранично допустимих норм. У пробах ґрунту, питної води з водопровідної мережі та з кулерів також не виявлено відхилень від гігієнічних нормативів. Радіологічні дослідження показали відсутність перевищень нормативів.

Окрім того, впродовж 5-8 травня аварійних ситуацій на об’єктах міста Черкаси не було.

Нагадаємо, 8 травня під час шкільної лінійки в Черкасах діти масово знепритомніли. За даними рятувальників, попередньою причиною втрати свідомості у дітей стало отруєння невідомою речовиною. Отруєння сталося локально на території, де проходила лінійка.

За уточненими даними, до лікарні було госпіталізовано 55 учнів та чотирьох вчителів. Попередній діагноз у всіх потерпілих – отруєння невідомою речовиною. Станом на 11 травня з лікарні виписали 22 дітей.

За фактом масового отруєння дітей у школі відкрито кримінальне провадження (за ч. 1 ст. 325 Кримінального кодексу України). Головною версією отруєння наразі залишається локальне розпилення невідомої речовини.

Залиште коментар