У Кам`янці відновили мозаїку відомого митця

У Кам`янці відновили мозаїку відомого митця

У Кам’янці, на будівлі місцевої музичної школи, відновили мозаїку художника Миколи Теліженка. Частини мозаїки 30 років пролежали в сараї Тимошівської ЗОШ, та нещодавно фрагменти були знайдені, інформує “Рідна Черкащина”.

Композиція витвору дуже нагадує дерево життя, де зображено три ромби, які символізують добу скіфів, козацькі часи й добу незалежності.

Із розповіді Миколи Теліженка:
“У центрі – жінка, подібна на іконописну Матір Божу. Я обрав такий образ, оскільки жінка – то є святе. І все материнство – це знак святості. На ореолі написано “І оживе добра слава – слава України”. Мені подобається те, що ця робота, пролежавши 30 років в підземеллі, не втратила актуальності. Також тут зображений тризуб – знак сили України. Ромб із крапкою посередині ще з трипілля означає засіяне поле. Калина – символ дівочої краси та цнотливості”.

“Дана мозаїка робить рідні місця іще духовно потужнішими, дивовижними та неймовірними! Щира дяка Миколі Матвійовичу і всім тим, хто долучився до відновлення! То є важлива і велика справа!”, – коментує директор ДНЗ “Черкаське вище професійне училище” Сергій Воронов.

Залиште коментар