У кав`ярні на Черкащині організували обмін книгами

У кав`ярні на Черкащині організували обмін книгами

У Ватутіному вчителька української мови Анастасія Колбіна створила буккросинг у своїй кав’ярні. Відвідувачі можуть брати книги, а натомість залишати інші, вже прочитані. Охочих користуватися ідеєю поки небагато, зізнається жінка. Проте сподівається привчити містян до читання.

Про це пишуть “Вісті Черкащини”.

Навчалася на філфаку у Черкасах і читала велику кількість літератури, – розповідає Анастасія. – Для себе вирішила: після випуску читатиму лише те, що приносить задоволення. Вдома вже маю таку кількість книг, що нікуди ставити. Тому виникла ідея запустити такий рух, аби більше людей почали читати. Ось навіть сьогодні приходила людина, яка замінила книгу. Буккросинг започаткувала одразу під час послаблення карантину, хоча думала про це ще до цього. Та раніше не наважувалася. Якось виставила фото кави поряд з книгою. Люди почали запитувати в першу чергу про них, а не про напій.

Кав’ярня мала бути поєднана з книгарнею з моменту відкриття, але від задуму довелося відмовитися, говорить Колбіна.

Мали з самого початку відкривати кав’ярню-книгарню, – пояснює власниця. – Але опитавши містян, я зрозуміла, що для Ватутіного це не актуально. Тобто, людина радше купить будь-що, аніж книжку. Поки що я з баристами ділилася враженнями від прочитаного, а вони зі мною. Хочеться вірити, що відвідувачі до нас ходитимуть не лише випити кави. Поки вивчаю смаки. Помітила, що багато кому цікава психологічна література.

На буккросинговій полиці поки два десятки книг. В основному це твори сучасних українських авторів.

Усі вони вже прочитані мною. Тому зможу порадити відвідувачу і коротко розповісти, про що вони, – каже Анастасія. – Розрахунок здебільшого на молодь. Сподіваюся, її вдасться зацікавити цим проектом. Пізніше плануємо робити якісь тематичні вечори та ігри саме для молоді. Але це вже буде в холодні періоди року.

Алкоголю в кав’ярні не продаватимуть. Натомість придбали професійну кавомашину.

Алкоголю немає і не буде, – запевняє жінка. – Ідемо проти системи. З чоловіком їздили по багатьох містах, де є подібні заклади. Там люди просто сидять і насолоджуються кавою за читанням газети. Сподіваюся, й наше місто доросте до цього. Поки багато наших клієнтів не розуміють, що таке буккросинг. Пояснюємо.

Гроші на відкриття закладу дав чоловік Анастасії. Має у Ватутіному свій бізнес.

Це все обійшлося приблизно у 3 тисячі доларів, – розповідає Владислав Колбін. – Це при тому, що сама кавомашина коштує 1000 доларів. Раніше пив каву за 5 гривень у кіоску. Зараз бачу різницю між справжньою кавою і тим пійлом. Були клієнти, які дивувалися ціні. Мовляв, 20 гривень – це дорого для кави. Наш народ звик дивитися на кількість, а не на якість.

Кав’ярня поки не приносить прибутків, кажуть власники. Аби зацікавити більше молоді, в майбутньому думають над показами інтелектуального кіно.

Сергій РАДЧЕНКО

Залиште коментар