3 березня 2020 року Черкаський обласний художній музей презентував персональну виставку «Мої улюблені образи» художника з м. Корсунь-Шевченківський Олександра Івановича Ворони. Твори художника, що експонуються, присвячені жінкам, чарівним жінкам – музам, які надихали і надихають автора на творення прекрасних жіночих образів.
Олександр Ворона працює в різних жанрах: пейзаж, портрет, натюрморт, тематичні картини. Особливу ж перевагу художник надає портретному жанру. Олександр Іванович постає перед нами як справжній лірик, як поет людської душі, сутності, єства. Здається, що майстер пише не просто реалістичні зображення, вони живуть особистим життям. Це не просто портретні відображення – перед нами люди, зображення яких захоплюють нас цілком. З легкістю та любов’ю пише художник кожну свою модель і ми можемо відчути їх внутрішній світ, усі душевні вібрації.
Олександр Ворона створив галерею портретів своїх рідних і близьких, а також низку автопортретів. В портретах художник намагається осягнути глибокий внутрішній світ своїх героїв. Олександр Іванович уміло передає широкий спектр переживань та емоцій людської натури. У творчому методі роботи художника над портретом проявляється особливий ліричний психологізм. У деяких етюдах до портрету автор приділяє увагу індивідуальним особливостям, проробляючи деталі так, що ці етюди можна віднести до розряду завершених творів. У легкій колоритній гаммі, у прозорості кольору, у м’якому живописному малюнку найбільше проявляється сутність Олександра Ворони як майстра-портретиста.
Відомості про художника: Олександр Іванович Ворона народився 17 січня 1947 року в м. Макіївка Донецької області. Малюванням захопився з дитячих років. Після служби в армії обрав свій життєвий шлях, вступивши до Ворошиловградського (Луганського) художнього училища. Будучи студентом 3 курсу почав брати участь у художніх виставках. Після закінчення навчання працював художником-оформлювачем, а у вільний від роботи час творив за покликом душі. І де б за волею долі не опинявся художник: в Центральній частині України, в Сибіру, на Волзі або на крайній Півночі, скрізь Олександр Іванович не розлучався з етюдником. Художник знаходився у постійному пошуку свого стилю, не виходячи за рамки реалістичної передачі дійсності.
З 1974 року Олександр Ворона є членом Спілки художників України.
Багато років він жив і працював на Донеччині. У м. Корсунь-Шевченківський оселився в грудні 2014 року: поштовхом до переїзду стали бойові дії, що розгорнулись на сході України в квітні 2014 року.
Олександр Іванович Ворона нині, як і завжди, активно працює, бере участь у пленерах і виставках.
Виставка діє до 3 квітня 2020 року.
Про це інформують на сторінці музею у фейсбук.