У місті високий рівень забруднення атмосфери

За результатами спостережень у квітні, Черкаси мають високий рівень забруднення атмосфери. Про це повідомляє Черкаський Обласний Гідрометцентр.

У Черкасах повітря забруднене формальдегідом - Видання ВичерпноОдним із критеріїв оцінки рівня забруднення повітря в цілому за місяць є індекс забруднення атмосфери (ІЗА). Прийняті такі градації по ІЗА: менше 5 – низький рівень забруднення атмосферного повітря; 5-7 – підвищений; 7-14 – високий; більше 14 – дуже високий. Відповідно з показниками ІЗА, рівень забруднення атмосфери над м. Черкаси є підвищений (ІЗА=5,87). По районах міста – найвищий рівень забруднення має Дніпровський мікрорайон. Цьому сприяє близькість до розташування двох промислових зон – Південної та Східної. При південних та південно-західних вітрах викиди обох промислових вузлів з’єднуються і направлені на житлові квартали.

ПРО ЩО Ж СВІДЧАТЬ РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ ЛАБОРАТОРІЇ ОБЛАСНОГО ГІДРОМЕТЕОЦЕНТРУ ЗА КВІТЕНЬ 2023 року
Середня за квітень концентрація формальдегіду перевищує ГДК (гранично допустиму концентрацію) у Дніпровському мікрорайоні – у 2,7 рази.
Середня за квітень концентрація аміаку у цьому ж мікрорайоні – на рівні ГДК. Решта контролюючих хімічних сполук знаходиться в допустимих межах.

У ПОРІВНЯННІ З БЕРЕЗНЕМ рівень забруднення дещо зменшився за рахунок зниження середньомісячних концентрацій по пилу, діоксиду азоту та сірководню. У Південно-західному мікрорайоні зменшились середньомісячні концентрації по аміаку у 1,5 рази.

ОТЖЕ, мешканці Південно-західного мікрорайону у порівнянні з іншими мікрорайонами міста дихають більш кращим повітрям.
Якість атмосферного повітря в значній мірі залежить від погодних умов. До несприятливих умов відноситься тихий вітер, туман, температурна інверсія. При таких умовах значно загазованими стають вулиці міста. Тому рекомендуємо, для «вуличних» прогулянок вибирати місця віддалені від «автомагістралей», частіше (по можливості) проводити вихідні за межами міста.
ДО ВІДОМА. У квітні проаналізовано 1656 проб атмосферного повітря. В повітрі міста контролювались 17 шкідливих домішок.

Залиште коментар