У п’ятницю облрада розгляне звернення щодо скасування постанови про підвищення ціни на газ

У п’ятницю облрада розгляне звернення щодо скасування постанови про підвищення ціни на газ

26 жовтня 2018 року у сесійній залі Будинку рад скликається позачергова сесія обласної ради. На розгляд сесії вноситься питання “Про підтримку депутатського звернення Черкаської обласної ради VII скликання до Президента України Порошенка П.О. щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення”. Із відповідною ініціативою виступив депутат обласної ради від ВО “Батьківщина” Михайло Мушієк і був підтриманий колегами з депутатського корпусу.

Зокрема, у зверненні зазначається:

“За рішенням Уряду з 1 листопада поточного року ціна газу для населення складатиме 8550 грн за тисячу кубометрів.
Традиційно Голова Уряду аргументував такі дії виконанням вимог МВФ для виділення чергового кредитного траншу. Крім того, було наголошено, що раніше Урядом під це зобов’язання були взяті багатомальярдні кредити, які збільшили загальний обсяг державного боргу на майже 50 млрд дол. І наразі настає період виплати значної частини цього боргу. Аби зробити це, Україні потрібно знайти прийнятні фінансові інструменти. Співпраця з МВФ — один з таких інструментів. Але активізувати її можна лише при умові виконання зобов’язання щодо ціни на газ для населення.

Тобто, Уряд черговий раз замість вчинення дій щодо розвитку економки та підтримки бізнесу в крані та подолання корупції намагається залізти в кишеню звичайних громадян та саме за їх рахунок вирішити питання погашення багатомільярдних кредитів, отриманих ним же та «освоєних» друзями президента.

Насправді ж МВФ вимагає лише збалансувати економіку, привести до оптимальних показників дефіцит державного бюджету та боргових зобов’язань.

Ми, депутати Черкаської обласної ради, вважаємо рішення Уряду від 19 жовтня про підвищення ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує конституційні права громадян України на доступні житлово- комунальні послуги для всіх споживачів та порушенням їх конституційних прав на достойний рівень життя. Більше того, переконані, що боргова політика уряду
є неефективною і такою, яка шкодить національним інтересам і вітчизняний економіці. Наголошуємо, що внутрішні резерви України за умови їх ефективного використання та викорінення корупції дозволять забезпечити економічну незалежність держави, у тому числі й енергетичну.

І саме тому, ми депутати Черкаської обласної ради, в такій тяжкій ситуації зобов’язані стати на захист людей, що нас обирали та звернутися до Президента України з вимогою скасувати цей злочин перед людьми, це ще одне необгрунтоване підвищення тарифів на газ та на тепло”.

Завантажити (PDF, 580KB)

Залиште коментар