У Першій міській гімназії оригінально відзначили відомих випускників

У Першій міській гімназії оригінально відзначили відомих випускників

Фасад Першої міської гімназії прикрасили металевими дощечками із портретами відомих випускників та знаковими в житті закладу датами. До презентації цього історичного проекту, яка відбулася 28 вересня, доєднався міський голова Анатолій Бондаренко та його заступник Ігор Волошин.

Про це інформує пресслужба Черкаської міськради.

«Впевнений, що люди, які зображені тут, – надихатимуть учнів гімназії на те, щоб ще більше пізнавати та отримувати нові знання, – прокоментував Анатолій Васильович. – Цей мурал є свідченням того, що ми пам’ятаємо й шануємо свою історію, орієнтуємось на талановитих та видатних земляків».

Як розповів директор гімназії Сергій Саєнко, на фасаді розмістили зображення 12 відомих випускників навчального закладу. Серед них – Андрій Хливнюк – лідер гурту «Бумбокс», Святослав Михайлюк – відомий у світі баскетболіст, вихованець «Черкаських Мавп», Володимир Хандогій – дипломат, Євген, Андрій та Іван Іванович Касяненки – авіаконструктори, Драй-Хмара Михайло – український поет, перекладач, Олексій Баранніков – філолог, індіолог, знавець 40 мов, Борис Крупницький – історик, професор Українського вільного університету та Богословсько-педагогічної академії в Мюнхені, дійсний член міжнародної Вільної академії наук у Парижі, голова історичної секції Української вільної академії наук, Олександр Лебеденко – письменник, Макар Кушнір – політик, журналіст, Василь Яроцький – професор з історії, Митрополит Василь (Липківський) – викладав у гімназії історію.

За його словами, у композиції розмістили ще й важливі в житті гімназії дати. Це, зокрема, 1880-ий – рік зародження гімназії, 1959-ий – рік початку поглибленого вивчення англійської мови, 1994-ий – повернення статусу «гімназії» цьому навчальному закладу, 1996-ий– рік приєднання до проект Асоційованих шкіл ЮНЕСКО.

Над втіленням мистецького задуму впродовж місяця працювали місцеві ковалі Лавріненко Данило та його батько Лавріненко Іван. Послуговувалися, серед іншого, неіржавною сталлю, портрети наносили шляхом лазерного гравіювання.

Залиште коментар