У Смілі люди скаржаться на задуху через діяльність місцевої ТЕЦ (відео)

У Смілі люди скаржаться на задуху через діяльність місцевої ТЕЦ (відео)

У Смілі Черкаської області жителі одного з мікрорайонів вже сім років страждають через викиди місцевої теплоелектроцентралі. Люди скаржаться на кашель і задуха. Чи справді підприємство небезпечно для здоров’я місцевих жителів – дізнавалися журналісти ТРК “Україна“.

Городяни запевняють, що їхнє здоров’я погіршується саме через ТЕЦ. Адже підприємство перейшло на використання дерев’яної тріски, і чорна сажа, що утворюється від згоряння, покриває все навколо. Найбільше від викидів страждають жителі будинків, які знаходяться неподалік від ТЕЦ: тут все поверхні покриті кіптявою.

Керівник підприємства, в свою чергу, ситуацію, що склалася не коментує. Журналістам “Сегодня” він сказав, що перебуває у відпустці.

Лікарі кажуть, що через забруднення повітря люди хвилюються не дарма.

“Найбільше реагують на ці негативні впливи люди з хронічними хворобами. Наприклад, ішемічна хвороба серця, хронічні захворювання легень, бронхіальна астма, бронхоектатична хвороба”, – розповів “Сегодня” завідувач пульмонологічного відділення Черкаської міської лікарні Антон Лисенко.

Крім того, Смілянську ТЕЦ неодноразово перевіряли екологи і знаходили порушення і вже штрафували відповідальних осіб.

“Працівниками Державтоінспекції зафіксовано перевіркою перевищення гранично допустимої концентрації забруднюючої речовини, а саме оксиду вуглецю майже в два з половиною рази”, – розповів перший заступник начальника Державної екологічної інспекції Центрального округу Сергій Поліщук.

Проблему можна вирішити, як кажуть екологи, за допомогою модернізації обладнання. Але чекати на це люди не згодні і мають намір писати колективну заяву в прокуратуру.

Залиште коментар