У Тальному собак стерилізують у клініці на колесах

У Тальному собак стерилізують у клініці на колесах

У Тальному на Черкащині безпритульних собак стерилізують у мобільній ветеринарній клініці. Лікарню на колесах для чотирилапих створили за сприяння благодійників Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив при посольстві Канади в Україні та кошти місцевих громад.

  “Пересувний стерилізаційно-карантинний пункт обладнаний усім необхідним ветеринарним устаткуванням, а також засобами для гуманного відлову тварин, – розповідає Експрес-онлайн головний епізоотолог краю Віктор Маломуж.– Тут проводять стерилізацію, вакцинацію від сказу та ставлять позначку-чіп на вусі, що допоможе підрахувати кількість безпритульних собак у регіоні”.

  Перед тим, як чотирилапі потраплять на хірургічний стіл, вони обов’язково повинні пройти 10-денний карантин у тимчасових притулках. Після стерилізації за ними ще декілька днів спостерігатимуть. І лише в разі відсутності ускладнень та хвороб випустять на волю. Фахівці переконані, що завдяки роботі пересувної клініки вдасться суттєво зменшити кількість безпритульних тварин, позаяк не буде їх розплоду.

Таких підрозділів немає в жодному райцентрі України. Пересувні мобільні пункти створені лише при філіалі австрійської організації “Чотирилапі Україна” та в харківському комунальному підприємстві.   “У райцентрах такі клініки на колесах вкрай необхідні, – каже віце-президент Всеукраїнської спілки громадських органiзацiй “Асоцiація зоозахисних органiзацiй України” Марина Суркова. – Вони допоможуть вирішити цивілізованим шляхом проблему безпритульних собак не тільки в містах, а й у найвіддаленіших в селах”.

 

Залиште коментар