У Ватутіному критична ситуація із водопостачанням

У Ватутіному критична ситуація із водопостачанням

Проблеми з водопостачанням для Ватутіного – не нові. І, що характерно: починаються вони, як правило, наприкінці року. Про це пише сайт “Вісті Черкащини”.

Так, ще у листопаді 2011 року Ватутіне залишилося на тривалий час без води через півмільйонний борг тамтешнього КВП «Водоканал» перед енергетиками. Тоді, за вказівкою ПАТ «Черкасиобленерго», Звенигородський РЕМ відключив водоканал від електропостачання і в місті з чотирьох водозабірних станцій працювала лише одна – Стебненська, яка забезпечувала подачу води на перші поверхи багатоповерхівок. Іншим мешканцям подача води здійснювалася по 2 години тричі на добу.

Наприкінці жовтня нинішнього року місто знову опинилося перед викликом – міські водозабори було відключено від електроенергії. Цього разу вже через півторамільйонну заборгованість підприємства за електропостачання. З даного приводу від ватутінців можна було почуто чимало нарікань на адресу водоканалу та міської влади. Та винні в ситуації, що склалася, …самі жителі.

Як пояснюють у КВП «Водоканал», через несвоєчасне надходження коштів на оплату пільг і субсидій від держави та заборгованість фізичних осіб за водопостачання, підприємство недоотримало 380 тисяч гривень. При цьому левова частка боргу припадає саме на населення. Таким чином, платити водоканалу за спожиту електроенергію було нічим і три водозабірні станції лишилися без електроенергії. Залишалася лише одна, котру, за її технологією, відключити від струму не можна. Вона й забезпечувала частково один з мікрорайонів міста.

На нараді, що відбулася з даного приводу, керівники міськради та водоканалу дійшли до висновку, що за даної ситуації залишається одне: погашення боргів населення за надані послуги. Відповідно розроблено й графік реструктуризації боргу. В результаті електроенергію подано на ще одну водозабірну станцію, яка забезпечує водою інші мікрорайони міста.

Отож можна надіятися, що з водопостачанням проблему на певний час вирішено. Проте немає гарантії, що подібного роду проблема не виникне з теплопостачанням. Адже елементарні підрахунки свідчать, що частина жителів Ватутіного, а це, в першу чергу, пенсіонери, зважаючи на нові, підвищені тарифи, не в змозі будуть оплатити послуг, наданих тепломережею. І тут уже, коли високопосадовці в Кабміні не схаменуться, ніяка реструктуризація не допоможе…

Залиште коментар