У Водяницькій громаді створять музей пасічників

У Водяницькій громаді створять музей пасічників

У Водяницькій громаді створять капличку покровителів бджолярів. Про це говорили на з’їзді власників пасік у понеділок, 22 березня. Але, насамперед, має бути створена громадська організація. В спілку входитимуть пасічники з усіх сіл об’єднаної громади, інформують “Вісті Черкащини”.

–Маємо обговорити подальші дії пасічників та аграріїв, – звернувся до присутніх голова громади Руслан Каюк. – Треба створити громадську організацію. Щоб ні ви, ні ми не були осторонь певних проблем. Будемо спільно працювати. Всі знають про свято меду та вина у Звенигородці. Ми хочемо запровадити подібне і в нас. Та перед цим маємо зробити простір бджолярів. На території колишнього колгоспу є приміщення, яке ми відремонтуємо. Там відбуватимуться виставки. Гроші на це є. Також є пропозиція встановити капличку покровителів бджільництва. В області подібної поки немає.

Найжвавіша дискусія сталася довкола питань щодо низької ціни на мед та загибелі бджіл. Вартість продуктів керівництво громади не встановлює, розводить руками Каюк. Проте підкреслив, що після створення організації бджолярі зможуть почати продавати без посередників одразу за кордон. Це дозволить отримувати більші прибутки. Щодо загибелі комах під час обробітку полів хімією, присутній керівник агропідприємства запевнив, що їхня компанія не причетна до цього. Втім не всі цьому повірили. Тому виникла інша пропозиція: придбати спеціальну лабораторію, яка б допомагала не тільки виявити винних у загибелі бджіл, а й робити аналізи продуктів для подальшого експорту. Найближча така лабораторія є у Білій Церкві. Чи з’явиться вона в Водяницькій громаді, поки не відомо, адже коштує чималих грошей.

–Створити громадську організацію запропонували самі пасічники, – розповідає виданню «Вісті Черкащини» Руслан Каюк. – Проте спершу прозвучала лише ідея щодо створення каплички. Але коли люди туди йтимуть, то непогано, щоб був і музей пасічників. У нашій громаді вже організовували різні екофестивалі. Тепер хочемо започаткувати ще й медовий. Ми їздили 2 роки тому по Західній Україні й переконались, як гарно взаємодіє бізнес із туризмом. На сьогоднішній нараді я побачив, що є питання, які один вирішити не може. А от гуртом проблема досить швидко вирішується.

Відкриття музею й каплички поки заплановано ближче до кінця літа. Локація розміщена при дорозі. Тому туристи зможуть легко її знайти. Нині ж бджолярі визначатимуться, хто керуватиме організацією. Це має вирішитися на наступних зборах у понеділок, 29 березня.

Залиште коментар