Учасники прес-туру побували у Бузівській сільській ОТГ

Учасники прес-туру побували у Бузівській сільській ОТГ

З ініціативи Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) відбувся прес-тур до Бузівської сільської  ОТГ, інформує сайт “Економіка сьогодення“.

Об’єднання громад – створення нового складного механізму  і в ньому важлива кожна ланка

Тому у Бузівській об’єднаній територіальній громаді, якій не виповнилося і  року, головним пріоритетом стало – не випустити з поля зору жодного питання в її новій життєдіяльності. Підхід комплексного бачення та вирішення проблем, з урахуванням усіх, на перший погляд, дрібничок, надало поштовх до громадських ініціатив, прикладів зацікавленості, завзяття, власного внеску жителів сіл до розбудови громади. Як підкреслює голова ОТГ Олександр Фуркало, у громаді живуть люди, які прагнуть змін.

До складу громади, крім села Бузівка, входить село Зелений ріг. І за короткий час ОТГ досягла неабияких успіхів: ремонтуються клуби та дитячі садочки, оновлюються дорожні знаки, отримали свій розвиток  дитячий спорт, мистецтво та дозвілля. Тож жителі сусіднього села Сабодаж вже роздумують про приєднання своєї сільської ради до Бузівської громади.

Освітній простір

Навчання дітей не обмежується шкільною програмою Бузівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка в громаді одна. До речі, школа вже на балансі сільської ради, що знімає низку проблем. Думаючи про майбутнє, громада турбується про дітлахів та молодь.

Набирає нових барв учнівське позашкілля. У громаді цього літа працювало три табори: пришкільний, трудовий та англомовний «Friendship». А Бузівська сільська рада подбала, щоб харчування у пришкільних таборах було якісним і безкоштовним.

Учнівська молодь відчуває свою важливість і відповідальність, бо не залишається осторонь будь-яких рішень, подій  та заходів. Особливо після того, коли старшокласники стали учасниками розробки стратегії розвитку села, у проектуванні скверу та створенні герба громади.   То ж Герб громади, що незабаром буде презентовано – це переможний результат конкурсу серед учнів.

Малеча відвідує дитячі садочки: «Сонечко» у с.Бузівка та «Суничка» у с.Зелений Ріг. З ініціативи та силами батьків проведено казкове оздоблення подвір’я ДНЗ «Сонечко», щоб садочок відповідав своїй назві. Коштом  громади встановлюють дитячий майданчик, оновлюють паркан і в дитячому садочку «Суничка».

І плани громади – також молодіжно орієнтовані, щоб молодь хотіла, могла, залишалась і поверталась в громаду.

Таланти твої, громадо

У Бузівській ОТГ бути талановитим – престижно, бо належно поціновується творчість кожного односельця. Не стороняться тут жителі співів,  танців, гумору і  різного прикладного мистецтва, а свята проходять, як в одній дружній родині.

Ця родина і вирішила власними силами відремонтувати Бузівський будинок культури, модернізувати освітлення. Працювали всі гуртом: і завклубом, і жителі громади разом фарбували, білили, мили. На все це громада витратила всього 10,6 тис.грн. Такі  ж роботи планується провести і в селі Зелений Ріг.

Віднедавна до штату Бузівської сільської ради зараховано хореографа Наталію Сілецьку. До цього вона працювала у Києві, проте на вихідні приїздила в громаду та з власної ініціативи проводила заняття з дітками – вчила їх танцям. Тепер у Бузівській ОТГ є танці, аеробіка, оздоровча гімнастика  для всіх поколінь. Заняття проходять у школі, дитячих садочках і для старшого покоління.

Наразі у громаді включено зелене світло для відродження всіх місцевих традицій та творчих проявів.

Візитівка громади – прибрана та благоустроєна територія

Чисті вулиці і прибрані подвір’я, благоустроєна територія – такою, на думку Олександра Фуркала, повинна громада зустрічати гостей і такою бути для своїх мешканців.

Тому у Бузівській ОТГ запровадили безкоштовне вивезення сміття, до якого долучаються і жителі.  Частину графіку виконує оплачуваний працівник, а раз на місяць – власники тракторів, які по-черзі безоплатно транспортують ТПВ на облаштоване сміттєзвалище. Громада ж відшкодовує вартість пального.

Активну життєву позицію щодо порядку в громаді зайняли і депутати сільської ради. Кожен на своєму окрузі започаткував акцію чистоти. У її рамках жителі вулиці на чолі з депутатом проводять роботи по розчищенню порослі, викошуванню бур’янів, упорядкуванню зелених міні-зон. Така ініціатива завжди знаходить підтримку у голови громади, який виділяє техніку та вирішує інші технічні питання.

Спільно з підприємцями  проведено ще й низку заходів щодо благоустрою територій із встановленням нових дорожніх знаків, що мають світлоповертаючу поверхню,  та реконструкцію старих.  Це було потрібним для підвищення безпеки руху. Крім того, жителі громади на загальних зборах прийняли рішення актуалізувати адресні будинкові таблички – самостійно придбати нові вказівники, а за кошти громади їх встановити. Вже закуплено та підготовлено для встановлення 250 табличок.

Працюють в громаді і над проектами щодо будівництва та реконструкції водогону у с.Бузівка та дорожнього будівництва у с.Зелений Ріг. Так, 412 тис.грн. субвенції з державного бюджету на розвиток інфраструктури населених пунктів спрямовано на спорудження водогону в селі Бузівка, а 500 тис.грн. виділено для будівництва дороги у селі Зелений Ріг.

У планах громади на цей рік облаштування скверу у центрі садиби та встановлення 18 лавочок.

І це – тільки окремі деталі загального настрою на благоустрій, безпеку, чистоту і затишкок у громаді.

Продовжуючи тему безпеки

22 лютого 2018 року на сесії Бузівської сільської ради було прийнято рішення про утворення нової ланки безпеки – місцевої пожежної охорони. Рішення ухвалили нестандартне: на платній основі в пожежній охороні працюватиме лише водій, всі інші – на волонтерських засадах. За спеціальне навчання добровольців, а це 450 грн. за одну особу, сплатить громада.

Забезпечено також технічну частину цього проекту. Громада отримала з району пожежний автомобіль і силами місцевих техніків-умільців повністю капітально його відремонтувала. Представники громади висловлювали щиру подяку Шилюку Петру Степановичу за допомогу придбанні нового двигуна з усіма його комплектуючим та Лавренюку Михайлу і Піскілець Івану за допомогу у ремонті пожежного автомобіля. Нині спецтехніка готова до експлуатації і вже апробована на гасінні локального загорання сміття на полігоні ТПВ.

Наразі спільними зусиллями жителів громади здійснюється ремонт приміщення пожежної частини. Вже встановили вікна та поштукатурили стіни і  на все це витратили 38,5 тис.грн. залучених коштів та 10 тис.грн. коштів місцевого бюджету.

Ось так, не очікуючи мільйонних фінансувань, Бузівська ОТГ крок за кроком будує свою громаду – місце, де хочеться жити. Побажаємо їм успіхів!

Залиште коментар