Україна з 1 березня 2024 року обмежує програму допомоги на проживання для ВПО

З 1 березня 2024 року в Україні вступають в силу зміни у програмі допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб, згідно з якими підтримка буде надаватися лише найбільш уразливим категоріям громадян, відповідно до рішення уряду та Міністерства соціальної політики.

Це рішення, ухвалене урядом 26 січня, передбачає зосередження ресурсів на тих, хто найбільше потребує допомоги. Міністерство соціальної політики України інформує, що виплати на проживання будуть продовжені для тих ВПО, які вже отримували цю допомогу до 1 лютого 2024 року, але тепер вона буде спрямована на підтримку лише визначених категорій.

До уразливих категорій належать сім’ї з доходом на особу, що не перевищує 9 444 гривень, сім’ї з дітьми до 14 років, які не можуть відвідувати освітні заклади, родини, де один з членів доглядає за особою з інвалідністю I групи або тяжко хворою дитиною, вагітні жінки (починаючи з 30-го тижня вагітності) та малолітні діти, які прибули без супроводу батьків.

Так, з 1 березня виплати автоматично продовжуються ще на 6 місяців для категорій ВПО, які  не мають можливості  працювати, а саме:
для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року  розмір пенсії  не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей (детальний перелік – у постанові);
дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з  їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.
Міністерство підкреслює, що ці зміни спрямовані на ефективне використання ресурсів та надання допомоги тим, хто її найбільше потребує. Інші ВПО, які бажають отримати допомогу, можуть звернутися за її перепризначенням починаючи з 1 лютого 2024 року.

Джерело: msp.gov.ua

Залиште коментар