«Українці ще не мали достойного президента», – письменник Яворівський у Черкасах

«Українці ще не мали достойного президента», – письменник Яворівський у Черкасах

5 грудня зі студентами та викладачами Черкаського національного університету зустрівся український письменник, громадсько-політичний діяч, народний депутат України п’яти скликань і борець за незалежність України у ХХ сторіччі Володимир Яворівський. Він презентував свою книгу «Автопортрет з уяви» та відповів на запитання про творчість, історію та своє бачення проблем сьогодення. Пропонуємо вашій увазі декілька тез з виступу Володимира Яворівського перед студентами.

Про себе

Я можу чесно дивитися людям в очі. Незважаючи на те, що я кілька разів був народним депутатом України, я нічого не вкрав і не приватизував. У мене та сама квартира і та сама жінка. Дружина в мене актриса, а дочка журналістка.

Про книгу «Автопортрет з уяви»

Ця моя щойно видана книга, присвячена Катерині Білокур. Це художниця з народу, яка народилася на Київщині. Вона не мала освіти і малювала власноруч зробленими засобами. Наприклад, пензлі вона робила із шерсті, яка росте на вушках у домашніх котиків. А фарби робила сама з природних матеріалів. Завдяки цьому її стиль був унікальним. Розповідають, що коли її картини побачив Пабло Пікассо, він довго їх роздивлявся, а потім вигукнув: «Якби мені бог дав талант такий, як цій тітці, я був би тричі Пікассо!». Я із задоволенням написав цей роман. Він перекладений на німецьку, японську і російську мову. На таких людях, як Катерина Білокур, стоїть Україна.

Про Путіна

Яка людина мисляча може повірити, що з Путіним можна сісти сьогодні і домовитися про мир? Він хоче імперію, він хоче, як Петро Перший залишитися в історії як великий імператор. Не вийде в нього! Інший світ сьогодні, інша Україна сьогодні.

Про Порошенка

Питають мене про Порошенка. Він до мене, як до народного депутата приходив на прийом, коли був ще молоденьким бізнесменом. В мене з ним нормальні, людські стосунки, але я не голосував за нього. Я голосував за Юлю. Я можу покласти руку на серце і сказати, що ми, українці, президента справжнього, якого ми з вами достойні, ще не мали.
Щодо Порошенка…Нам обіцяно було, що за два тижні війна закінчиться. Кінця-краю цій війні не видно. Ми сподівалися, що все-таки людина прийшла освічена, у порівнянні з Януковичем. Блискуче знає англійську мову. Краще за нього ніхто з президентів не виступав. Але хто виконувати буде все те, що він наговорить? Він іде і на другий день про все забуває.

Про «Іловайський котел»

Я належав до слідчої депутатської групи, яка вивчала ситуацію з «Іловайським казаном». Ми дослідили абсолютно все. За висновками нашої комісії треба було посадити Гелетея (президент його заховав до себе, він тепер охороняє високопосадовців). Треба було садити начальника генерального штабу Муженка, а йому вішають «зірки».
Ми дослідили, що коли наших хлопців оточили, і в них забирали вже зброю, і показували їм російські війська, що вони можуть виходити через «зелений коридор», а натомість «косили» їх з кулеметів, вони благали про допомогу: «Ми всі загинемо в цьому казані!». А із Києва і міністр, і Муженко відповідають: «Тримайтеся, боягузи!». А ці голіруч стоять проти цілого війська. А в цей момент у Києві проводять парад і козиряють перед Порошенком. А ще, коли ми дізналися, що саме в ці дні Порошенко організовував свої офшори…Такого пробачати ми просто не маємо права як нація, як свідомі люди.

На зустрічі із Володимиром Яворівським побував і заступник міського голови Черкас Ігор Волошин.

– Я дуже радий зустрічі і спілкуванню із такою видатною особистістю, як Володимир Яворівський. Я дуже багато чув про його громадсько-політичну діяльність і патріотичну державницьку позицію. Періодично слухаю передачу «20 хвилин з Володимиром Яворівським», яку він веде на Першому каналі Українського радіо. Проте з його художньою творчістю, на жаль, досі не був знайомий. Найближчим часом планую виправити цю помилку. Першою книгою Яворівського, яку прочитаю, буде «Автопортрет з уяви», біографічний роман про Катерину Білокур, – зазначив Ігор Волошин.

Залиште коментар