“Уряд не чує місцеву владу”, – Анатолій Бондаренко (відео)

“Уряд не чує місцеву владу”, – Анатолій Бондаренко (відео)

Міський голова Анатолій Бондаренко, який очолює регіональне відділення Асоціації міст України, поділився своїми враженнями від ухваленого днями бюджету держави 2020.

Про це він розповів у своєму відеоблозі у фейсбук.

“Це повне згортання децентралізаційних процесів. Тому що бюджет міста Черкаси фактично буде скорочений близько на 40%. Про які децентралізаційні процеси може йти мова, коли фактично це буде бюджет виживання, бюджет проїдання?

Ви знаєте, що фактично друга ланка медичних професій не буде фінансуватися і дофінансовуватися. На сьогоднішній день я чую такі заяви від міністрів, що у нас занадто багато вчителів, занадто багато лікарів.

Фактично, уряд ставить сьогодні регіони в повну залежність від центральних органів влади. Це плюс до того, що нам вдалося відстояти акциз і податок з пального, який буде знову зараховуватися до місцевих бюджетів. На мою думку, ситуація іде до того, щоб поставити в ручне управління всі міські ради, які мають своє бачення розвитку регіонів.

Шановні друзі, але ми не будемо зупинятися і завершуватимемо об’єкти, які розпочаті.
Хотілося б почути не те, що вони будуть забирати в нас, а те, що вони віддадуть нам по праву. Зокрема, податок з транспортних засобів, який два роки поспіль Черкаська обласна державна адміністрація в розмірі 70 млн грн., тобто 140 млн грн., забрала на дороги, які не знаходяться в місті Черкаси. Хотілося б почути ті обіцянки уряду, де попередній прем’єр-міністр Володимир Гройсман розповідав, що Черкаси отримають кошти на ремонт дороги Героїв Холодного Яру (колишню Першотравневу). Хотілося б мати справу не з прем’єрами, а з державними органами влади, з урядом України, який буде відповідати за ті обіцянки, які давав.

Я мушу констатувати, що децентралізаційні процеси були тільки в 2016 році, і то, за залишками 2015 року. Все інше, що уряд кожного року додатково звалює на міські бюджети, починаючи від пільгового проїзду, закінчуючи фінансуванням ПТУ, дофінансуванням галузей освіти та медицини, це говорить про те, що держава дає нам повноваження, але не дає відповідних компенсаторів. Досліди над місцевим самоврядуванням ніколи не давали результату і не приносили дивідендів тим чи іншим урядам.
На жаль, на сьогоднішній день я можу констатувати, що Уряд окрім окремих положень, не чує нас, не чує асоціацію міст, не чує міських, сільських і селищних голів”, – говорить Анатолій Бондаренко.

 

Залиште коментар