Урочистості з нагоди річниці виведення військ із Афганістану відбулися у Черкасах

Урочистості з нагоди річниці виведення військ із Афганістану відбулися у Черкасах

15 лютого в Україні вшановують учасників бойових дій на території інших держав. Саме цього дня в 1989 році завершилось виведення військ із Афганістану.

Із цієї нагоди в Черкасах провели ходу та пам’ятний мітинг. Участь у заходах взяли безпосередні учасники афганської війни, їхні рідні, військові, а ще – представники міської та обласної влади, повідомляє прес-служба Черкаської міської ради.

Спершу десятки містян у супроводі прикордонного оркестру пройшли ходою від Соборної площі до перехрестя вулиці Святотроцької (колишня – Кірова) з бульваром Шевченка. А вже біля меморіального комплексу воїнам-інтернаціоналістам відбувся жалобний мітинг за загиблими бойовими побратимам.

Усіх полеглих у різних військових конфліктах вшанували хвилиною мовчання. Завершили зібрання покладанням квітів до пам’ятника.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко у своєму виступі підкреслив: покоління афганців сьогодні є прикладом для нинішніх захисників українських кордонів, прикладом справжньої мужності та вірності військовому обов’язку.

– Саме ви одними з перших стали на захист демократії під час подій на Майдані, ви одні з перших стали на захист східних кордонів України. Сотні ваших побратимів загинули в Луганській і Донецькій областях… – сказав він. – Ви – приклад для молодого покоління. Ви справжні чоловіки, справа яких захищати свої родини, своїх дітей, аби вони могли ходити під мирним блакитним небом. Нині ж всі ми повинні об’єднатися навколо ідей миру та долати ворога як зовнішнього, так і внутрішнього.

За активну громадську позицію, військово-патріотичне виховання молоді та волонтерську діяльність Анатолій Бондаренко відзначив сімох ветеранів нагрудним знаком «За мужність і героїзм». Нагорода дісталася, зокрема, Олегу Ашавському, Анатолію Коритному, Борису Литвину, Володимиру Назаренку, Віктору Плахтієнку, Сергію Руденку та Петру Сподіну.

Залиште коментар