В Черкасах діє волонтерський проєкт “Нема самотніх”

В Черкасах діє волонтерський проєкт “Нема самотніх”

Поштовхом для його створення стали повідомлення літніх людей про те, що через зупинку транспорту соцпрацівники не зможуть приносити їм продукти і ліки, розповіла в ефірі Українського радіо Рось організаторка проєкту Леся Валяєва.

Про це інформує “Суспільне”.

В умовах карантину людям 60+ не варто покидати свої домівки. Для цього на базі обласного та міського кол-центрів створені гарячі лінії, куди можуть звертатися черкащани та жителі області зі своїми потребами. І це не тільки літні люди, зауважує Леся Валяєва, скористатися допомогою волонтерів можуть люди з інвалідністю, багатодітні сім’ї, жінки після пологів всі, хто з тих чи інших причин не може виходити на вулицю. Також звертаються громадяни, які повернулися з-за кордону і перебувають у самоізоляції, і потребують допомоги у доставці продуктів харчування та речей першої необхідності.

Після звернення на гарячу лінію працівники кол-центрів направлятимуть “замовлення” до волонтерів. Далі звернення розподілять по волонтерських групах реагування. Одні займатимуться їжею, інші – ліками, треті будуть допомагатимуть вигулювати домашніх тварин.

Крім девяти ініціаторів, до проєкту долучилося вже 20 волонтерів і кожного дня їхня кількість зростає, – говорить організаторка Марина Гурьянова. Проєкт охоплює Смілянський, Золотоніський, Чорнобаївський, Чигиринський та Уманський райони.

Аби стати волонтером треба заповнити анкету за посиланням на сторінці проекту “Нема самотніх” у фейсбуці. Бути здоровим, мати час та бажання допомогти. Кожному волонтеру видають офіційне посвідчення з печаткою Черкаської обласної адміністрації чи Черкаської міської ради. Під час доставки замовлення волонтер одягатиме маску і рукавички, із собою матиме дезінфектор, до помешкання не заходитиме. Крім того, кожен охочий може допомогти продуктами та фінансово підтримати літніх людей.

Залиште коментар