В ОДА просять повернути земельні повноваження органам місцевого самоврядування

В ОДА просять повернути земельні повноваження органам місцевого самоврядування

Відповідну пропозицію озвучив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль під час зустрічі із заступницею міністра АПК  Ольгою Трофімцевою. Посадовиця побувала на Черкащині під час робочої поїздки. 

За словами заступника губернатора, багато скарг на роботу системи Держгеокадастру регіону пов’язані з виділенням землі атовцям.

– У нас рік-півтора існує така ситуація: на землі, які знаходять самі АТОвці і на вилучення яких дають згоду фермери, не оформлюються накази, але тут же з’являється 320 наказів за одну ніч на інші імена. За цими фактами вже відкриті відповідні провадження. І ця система так собі і працює. За рік у нас змінилося шість виконуючих обов’язки Держгеокадастру, — наголосив Віталій Володимирович.

Тому вирішення даної проблеми в облдержадміністрації бачать у повернені до системи, яка існувала у 2013 році, коли право розпоряджатися сільськогосподарськими землями мали місцеві органи влади, пише vycherpno.ck.ua.

Згадав Віталій Коваль і за постанову Кабміну № 413, яка, за його словами, нібито носить на меті завдання першочергової передачі землі учасникам АТО, але в той же час це мають бути 25% від тієї землі, яка продана з аукціону. На практиці ж для фермера це означає, що якщо він хоче поділитися орендованою ним землею з АТОвцями, то для того, щоб він віддав 25%, він повинен на торги незрозуміло кому виставити 1000 гектарів, а фактично відмовитися від них, бо немає гарантії, що він їх виграє. І з цієї тисячі 250 га йому потенційно можуть повернутися назад. Таким чином, вважає, чиновник, реальний механізм отримання землі був просто заблокований цією постановою.

 

 

Залиште коментар