В одному з сіл на Тальнівщині невідомі масово обкрадають будинки

В одному з сіл на Тальнівщині невідомі масово обкрадають будинки

У селі Гордашівка Тальнівського району невідомі обікрали щонайменше 15 будинків. Хвиля злочинів почалася з початку грудня. Ціллю злочинців стали дачі та оселі без господарів. За словами місцевих мешканців крадії «працювали» надзвичайно талановито. Після себе не залишали майже жодних слідів. Потерпілі не одразу розуміли, що залишилися без свого майна. Про це пишуть «Вісті Черкащини».

– Нам вже покійні сусіди залишили свій будинок, – розповідає гордашанка Катерина Івченко. – Нещодавно син в справі пішов туди. Спочатку навіть нічого й не помітив. Злодій вийняв акуратно «штапіки» і шибку. Витягнув 5 електродвигунів, які стояли на деревообробних верстаках. Забрав електропроводку, зварювальний апарат, «болгарку» й ще деякі дрібниці.

Зловмисник заліз і до сусідів Катерини Івченко. Його спритність дивує жінку.

– В них так само все винесли, – бідкається Івченко. – Там колись жило подружжя. Тепер туди їздять їхні діти із Сміли. Забрали гумового човна. На їхніх вікнах стоять ґрати. Але воно все одно залізло. Стає зрозумілим, що це робила людина малого зросту й комплекції. Тим паче ми на своєму городі знайшли сліди 37-38 розміру. Вони вели до сільського мосту. Підозрюю, що там чекали спільники на автівці. Адже донести двигуни, які важать понад 30 кілограмів, одній людині не під силу.

Вже за кілька днів після крадіжки син Катерини Андріївни знайшов за гаражем підозрілу сумку.

– Він її не розкривав, а дочекався приїзду поліції, – продовжує постраждала. – Ті вже самі дивилися на її вміст. Там поряд стояв ящик горіхів. У самій торбі була болгарка, пляшка оцту, олії, якась фарба. Мабуть, планував прийти в інший день і забрати. Або хтось налякав. Це були речі сусідів.

Злодій жив у будинку, який пізніше й пограбував. Власники знайшли після нього упаковки від локшини швидкого приготування. Окрім цього непроханий гість встиг напалити 400 кіловат електрики. Аби не замерзнути, вмикав обігрівачі. Щоб сусіди не помітили його присутності в чужій оселі – повикручував лампочки. Загалом, невідомий крав все, що потрапляло під руки й мало цінність. Крадіжки з ціллю купити горілки Катерина Івченко відкидає.

– Бутлі, наприклад, з вином та горілкою не зачепив. Алкоголік би так не робив, – вважає пані Катерина. – Працював, підозрюю, хтось місцевий. Бо напевне знав, в яких хатах людей немає. Є підозри, хто б міг це робити. Поліції казали про них. Злочини почалися ще з початку року. Такий самий «почерк» був. Але такі масові випадки сталися лише тепер.

У Тальнівському райвідділі поліції коментарів поки не вдалося отримати. Тим часом гордашани налякані ситуацією. Почали говорити про нічні патрулювання вулиць місцевими чоловіками Бояться, що зловмисники почнуть лізти й в заселені будинки, якщо їх не зупинити.

Залиште коментар