Відомий журналіст з Черкащини пішов з життя

Відомий журналіст з Черкащини пішов з життя

Уночі проти 1 вересня перестало битися серце знаного газетяра Руденко Володимира Андрійовича. Про це пише «Високий Замок».

Руденко Володимир Андрійович народився 13 травня 1934 р. в селі Таганча Канівського району Черкаської області. Закінчив середню школу зі срібною медаллю.

У 1953 році вступив до Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка на філософський факультет. Закінчив цей вуз у 1958 році. Після цього працював у райгазеті Черкаської області. У 1960−63 рр. працював кореспондентом в обласній молодіжці «Молодь Черкащини» — разом із відомим поетом Василем Симоненком. У цій редакції познайомився, а згодом і одружився із молодою журналісткою Жанною Біличенко (Руденко).

У 1963 році «молодіжку» закрили і подружжя переїхало у рідне місто Жанни — Львів. У Львові Володимир Андрійович працював у молодіжній газеті «Ленінська молодь», де пройшов шлях від кореспондента, відповідального секретаря, заступника головреда до головного редактора. У 1976 р. став заступником головного редактора обласної газети «Львовская правда». Вийшов на пенсію у 1991 році.

Відтак продовжив журналістську роботу у відродженому Василем Пилип’юком фотожурналі «Світло і тінь». Згодом працював журналістом у журналі «Галицькі контракти», власкором загальноукраїнської газети «Свобода» (згодом «Політика»).

Був членом Національної спілки журналістів України.

Колеги, яким випало працювати з Володимиром Андрієвичем, згадують його як надзвичайно порядну, щиру і чуйну людину.

У редакції «Високого Замку» глибоко сумують з приводу смерті Володимира Андрійовича і висловлюють щирі співчуття дочці покійного, працівниці газети Юлії Ліщенко, та вдові, заслужений журналістці України Жанні Руденко.

Залиште коментар