«Про головне» продовжує знайомити читачів із кандидатами від ВО «Батьківщина». Сьогодні про себе та свої плани щодо розвитку Черкас розповів лікар-травматолог Віталій Григорьєв.
– Віталіє Вікторовичу, багато жителів міста знають вас, як відомого лікаря-травматолога.
Так, я лікар, це моє покликання і найбільше хобі), після закінчення інтернатури я 12 років працюю ортопедом-травматологом. Активно займаюсь лікуванням, оперую, паралельно працюю заступником директора Третьої міської лікарні з хірургічної роботи. Займаюся науковою діяльністю, закінчив аспірантуру, пишу наукову роботу, готуюся до публічного захисту на здобуття ступеня кандидата медичних наук в галузі ортопедії-травматології.
Працював лікарем травмпункту, потім почав працювати в травматологічному відділенні, через три роки став завідуючим травмпунктом. Поєднував організаторську роботу з медичною практикою. За цей час зміг згуртувати колектив, налагодити роботу, щоб дотримуватися єдиного принципу – «інтереси пацієнта на першому місці». У 2018 році став заступником головного лікаря. Організаторська робота – це мій соціальний обов’язок. Ще це можливість впливати на якість медичної допомоги людям, адже задоволений пацієнт – це те, заради чого ми працюємо.
– Чому будете балотуватися саме від «Батьківщини»?
У 2015 році був підписаний меморандум між Асоціацією лікарів Черкас і партією ВО «Батьківщина». Його основною ідеєю було покращити медичні заклади міста, зокрема, Третю міську лікарню. Наш головний лікар, Олександр Федорук, був депутатом Черкаської обласної ради від «Батьківщини», і за його каденції ми виконали більшість із задуманого. Наша лікарня стала на порядок кращою і продовжує розвиватись.
За цей час за допомогою міської влади в нашій лікарні було реалізовано дуже багато проектів. Автором, ініціатором і сподвижником цих проектів був Олександр Федорук. Я весь час хотів йому допомагати, тому що бачив, що те, що робить він – на користь міста і пацієнтів, щоб медицина нашого міста була на достойному рівні. За цей час відремонтовано половину відділень лікарні, закуплена така кількість апаратури, як ніколи весь за час існування лікарні: і комп’ютерний томограф, і рентгенологічні системи, наркозні апарати, кисневі концентратори, монітори пацієнта. На фінальній стадії реалізації – встановлення сучасної агіографічної системи і створення окремого кардіо-васкулярного відділення.
– Розкажіть, будь ласка, про вашу діяльність в Асоціації лікарів Черкас.
З 2010 року я очолюю цю організацію. За допомогою Асоціації лікарів ми можемо донести наші проблеми і наш погляд на розвиток галузі на рівні міста. Я хотів би і далі розвивати напрямок взаємодії медичної спільноти міста. Щоб медичні заклади були не розрізненими осередками, а єдиною сім`єю, яка б працювала злагоджено. Адже від цього виграють в першу чергу пацієнти.
– Над чим плануєте працювати, ставши депутатом?
Найбільше приділятиму увагу медичній галузі. Моя мета – високий рівень медичного сервісу, сучасні лікарні, пацієнти, що довіряють і лікарі, які пишаються своєю роботою. Мені, як голові Асоціації лікарів міста Черкаси, проблеми медичних закладів міста не чужі. Я з середини знаю слабкі місця в нашій галузі, які можна і треба покращити. Тому бути депутатом – для мене це можливість доносити суть цих проблем до громади міста і влади.
– Яке ваше життєве кредо?
Головна мета – не прожити життя даремно. Реалізувати те, що закладено Господом. Де б ти не працював – ти можеш змінювати життя на краще. Я не залишаюся байдужим до подій в житті нашого міста і країни. Я хочу жити в здоровому суспільстві, сильній Україні. Моя хата з краю – це філософія не моя. Ми відповідальні перед нащадками, що ми лишимо після себе. Ніхто крім нас, громадян, не винний в наших негараздах. І тільки ми, громадяни, здатні змінити країну на краще. Якщо я можу хоч якось, хоч трошки вплинути на якусь критичну ситуацію позитивно, то я буду це робити.