Вихідні на Черкащині пройдуть під знаком негоди

Вихідні на Черкащині пройдуть під знаком негоди

Половину грудня тривають відлиги та невеликі морози вночі. А в останні три дні позитивні температури переважають впродовж доби. Це сприяло сходу снігового покриву та відтаванню ґрунту. середній температурний фон становить 2-5º тепла, що на 4-8º вище норми, і більше відповідає початку листопада. Тобто погода майже на місяць відстає від календаря, повідомляють черкаські синоптики.

Тепла, як для цього часу, та волога погода порушила зимовий спокій рослин. Але одночасно вона може виявитися корисною для зрідженої озимини, бо сприятиме появі додаткових сходів. Адже для їх проростання потрібно всього 1-2º тепла в ґрунті.
За прогнозом на вихідні, незважаючи на опір східного антициклону, до черкащини із південного заходу «прориваються» атмосферні фронти. Вони зумовлять періодичні опади у вигляді дощу та мокрого снігу, температурний фон підвищиться на 2-3º. Уночі очікується 0-2º тепла, а вдень до 4-6º.
Щоправда, посилений південно-східний вітер та висока вологість не дадуть насолодитися листопадовим фоном температур. Проте, завдяки відсутності морозів, життєдіяльність області не буде ускладнюватися різними ожеледними явищами.
Атмосферний тиск знижений, впродовж вихідних його падіння зміниться ростом. Відносна вологість повітря залишиться високою.
На початку нового тижня опади припиняться, вітряна та не по сезону тепла погода залишиться.
Нестійка погода вихідних негативно впливатиме на самопочуття.

Залиште коментар