Виставка “Світло крізь віки” відкрилася у Черкасах

Виставка “Світло крізь віки” відкрилася у Черкасах

Черкаський обласний краєзнавчий музей представив виставку “Світло крізь віки”. Мета експозиції – показати сучасникам ретроспективу розвитку освітлювальних пристроїв від древніх часів до кінця XX століття, пише “Про все”.

Як розповіла головний ініціатор створення виставки Тамара Кургіна-Коваленко, свою ідею вона плекала понад рік. На думку авторки, тема історії пристроїв для світла варта уваги.

Нині ж пані Тамара переймається можливим логічним розширенням експозиції. За її словами, краєзнавчий музей радітиме освітлювальним пристроям „з історією“, які їм передадуть черкащани.

Перед офіційним відкриттям виставки, її ініціатори прискіпливо дослідити історію освітлювальних пристроїв.

— Спочатку потрібно було зібрати багато інформації для того, щоб не просто виставити якісь ретро-експонати, а й дійсно представити той історичний зріз в еволюції освітлювальних приладів. Ми побачили рідкісні експонати на аукціонах і дуже хотіли б щось придбати для нашого закладу, але зрозуміло, що не можемо цього собі дозволити за браком коштів. На жаль, не має й каталогів, які б могли допомогти у пошуках раритетів. Тому потрібно досліджувати тему цілком самостійно. Буквально “вести розкопки”, — поділилась Тамара Кургіна-Коваленко. — Виставка безумовно має перспективу до розширення. Ось, наприклад, буквально напередодні відкриття експозиції нам передали надзвичайно цікавий експонат, який ми просто не встигли розмістити. Ця річ потребує реставрування. Це старовинна люстра. Розраховуємо, що вона посяде достойне місце в нашій музейній колекції.

Виставка “Світло крізь віки” діятиме до 30 квітня.

Залиште коментар