Виставку до Дня Соборності презентували у худмузеї

Виставку до Дня Соборності презентували у худмузеї

Виставку банерів під назвою “Історія української революції 1917-1921 років: регіональний вимір” презентували у Черкаському обласному художньому музеї. Про це розповіла Суспільному директорка закладу Ольга Гладун.

Інформаційні плакати до Дня Соборності музею передав Інститут національної пам’яті України.

Зі слів культуролога Євгена Савіська, на виставці представлено інформацію про кожен регіон в ті часи. Про зміст, з його слів, говорить сама назва: “Українська революція – цю назву більшовики винищували, бо так її назвали самі учасники революції. Це був час, коли українці почали здобувати волю, революція була передтечею дня Соборності. Не було б революції – не було б Соборності”.

За словами історика Віталія Боримського, до Дня Соборності варто пригадати та проаналізувати події 17-21 років в Україні: “Українська революція ще має назву «українські національно-визвольні змагання». Тобто, коли відбулася революція в Російській імперії, то українці захотіли проголосити свою державу. Україна до цього була розділена між Російською та Австро-Угорською імперіями, і українці з обох імперій захотіли об’єднатися в одній державі. Тому День Соборності – це якраз день, коли ми святкуємо Акт Злуки”.

Фотофакти подій та діячів тих часів представлені на 15-ти банерах. За словами директорки художнього музею Ольги Гладун, їх розробили в Інституті національної пам’яті: “Вони займаються відродженням, відновленням, переосмисленням української історії. Свої наукові роботи вони втілюють у наглядних банерах і надають можливість усім музеям України познайомити глядача зі своїми розробками”.

До завершення локдауну 24 січня виставка діятиме в режимі онлайн. Згодом охочі зможуть переглянути роботи у художньому музеї, виставка триватиме до 14 лютого.

Залиште коментар