Виставку майстринь народного мистецтва презентували у краєзнавчому музеї

Виставку майстринь народного мистецтва презентували у краєзнавчому музеї

У Черкаському обласному краєзнавчому музеї діє авторська виставка ”Від традиції до сучасного стилю” майстринь, членкинь Національної Спілки майстрів народного мистецтва Катерини Миронюк та Наталії Крамної-Таран.

Майже два роки вони готувалися до її відкриття. У тісній співпраці з відділом етнології їм вдалося опрацювати фондову етноколекцію та на її основі створити чудові репліки традиційного одягу, крайок та поясів різних технік плетіння, жіночих та дівочих головних уборів, торбинок та сумок з елементами рушникових традиційних узорів Середньої Наддніпрянщини, а ще аксесуарів в етностилі.

Відкриття виставки перетворилось на святкове інтерактивне дійство, приурочене святу Варвари-вишивальниці. І хоча його ще варто зачекати, але майстрині народного мистецтва Варвару особливо шанують, бо за легендою саме вона Іссусу ризи вишивала і всіх майстринь-вишивальниць цього уміння навчила. В системі зимових свят, що наближаються, святу Варвару шанували й обрядами та звичаями, саме тому музейні співробітники обіграли та нагадали про втрачені традиції нашого краю.

Колориту й святкової атмосфери додало виконання колядок, задля розучування, Галини Качор – викладача Черкаського музичного училища ім. С. Гулака-Артемовського, викладача кафедри історії та теорії музики Дніпропетровської академії музики ім. М. Лисенка. Автори виставки подякували присутнім та запросили на закриття у день святої Варвари 17 грудня на майстер-клас із вишивки й ткацтва та круглий стіл за темою ”Традиційна вишивка, ткацтво та одяг нашого краю: шляхи його популяризації і збереження”.

Про це повідомляють на сайті Департаменту культури та взаємозв`язків з громадськістю облдержадміністрації.

Залиште коментар