«Я люблю це місто, і мені ніколи не хотілося звідси виїжджати», – Тетяна Волочай

«Я люблю це місто, і мені ніколи не хотілося звідси виїжджати», – Тетяна Волочай

Продовжуємо знайомити черкащан із кандидатами від ВО «Батьківщина». Сьогодні про себе розповіла благодійниця, кандидат у депутати Черкаської обласної ради Тетяна Волочай.

– Пані Тетяно, як би Ви могли себе презентувати?


– Мені 40 років, одружена, маю трьох діток. Останні 5 років працюю у сфері благодійництва і очолюю благодійний фонд «МХП-громаді». Ми розвиваємо громади, дофінансовуючи їхні ініціативи. В сферу благодійництва прийшла після 2014 року, після Майдану. У цей час змінився мій світогляд. Раніше я працювала просто в бізнесі: бухгалтером, головним бухгалтером, HR-керівником на аграрному підприємстві «Урожай».
Потім мені захотілося робити щось корисне для суспільства, а не лише для організації, і я почала займатися соціальними проектами різного напрямку: інфраструктурними, з благоустрою, освіти, медицини, культури. Разом зі своєю командою організовуємо різні фестивалі.
Я сама черкащанка, тут я народилася, вчилася, здобула вищу фінансову освіту в ЧДТУ. Я люблю це місто, і мені ніколи не хотілося звідси виїжджати. Для мене тут комфортний темп, мені подобається, що це місто на Дніпрі, і мені хочеться його розвивати.


– Які саме проекти і фестивалі Ви організовували?


– Для мене важливо не просто організувати якесь свято, а донести людям якусь думку. Колись ми започаткували «Трактор-фест» – фестиваль для аграріїв, для того, щоб підкреслити важливість їхньої благородної праці. Зараз це перетворилося на громадський проект, у якому беруть участь люди з різних громад. Це перегони на тракторах, це концерт – власними силами і за участі зірок.
Гордістю є те, що ми є співзасновниками культурно-мистецького фестивалю «Крутий заміс» в селі Мельники Чигиринського району. Вже третій рік поспіль там ми відроджуємо туризм. Тому що в розвинених країнах багато податків надходить у бюджет саме із туризму. А в нас прекрасна земля, яка, на жаль, недооцінена, як туристичний об’єкт. Зараз розроблений бренд «Черкащина – місце сили». Я також була у складі цієї робочої групи, і ми очікуємо зробити Черкащину місцем туризму. «Крутий заміс» – це про мистецтво, про відновлення гончарства, автентичну музику, відродження туристичних маршрутів, патріотичний фестиваль про історію, козацтво.
Також ми організовували екофестивалі для привернення уваги до проблем екології. Одним з елементів у таких фестивалях є плогінг – спорт, біг, змагання, під час якого збирається і сортується сміття. Таким чином в приємній і доступній для людей формі долучаємо їх до звички сортування сміття.


– Розкажіть, будь ласка, про свою діяльність щодо боротьби із коронавірусом.


COVID нас застукав зненацька. У березні я стала співзасновником обласної платформи «Спільнодія Черкащини: Здолати COVID-19». Це платформа, яка об’єднала бізнес, громадськість і владу, щоб зібрати кошти на забезпечення медичних закладів засобами індивідувального захисту і необхідним обладнанням. Ми зібрали 20 млн.грн. і повністю забезпечили першочергову потребу в лікарнях: придбали 6 апаратів ШВЛ, кисневі концентратори, засоби індивідуального захисту, ПЛР-аналізатор. Зараз саме на ньому робляться тести для всієї області.


– Чому вирішили піти в депутати?


Це логічне продовження моєї діяльності. Я завжди працюю з громадою, бізнесом і владою. І є багато проблем, які має вирішувати влада. Вона має думати стратегічно. Зараз вона латає першочергові бюджетні дірки, не радячись із громадою. Ми завжди були між ними містком комунікації. Зараз мені захотілося спробувати свої сили на іншому боці і зробити якісь речі, які б покращили ситуацію в Україні. Часто на шляху добрих справ виникає дуже багато бюрократичних нелогічних перепон, які шкодять розвитку країни. Мені б хотілося глибше розібратися, чому відбувається так, а не інакше, і чи можу я вплинути на цю ситуацію, як представник влади. Іду в команді «Батьківщини», тому що мені подобається, як вони працюють. Її лідер Юрій Тренкін – це чи не єдиний депутат, який радиться із громадою, прислухається до людей і звітується перед громадою. Думаю, разом із цією командою ми зможемо досягти якісних змін у нашому місті та області!

Залиште коментар