Як можуть отримати допомогу при народжені дитини за кордоном

Як можуть отримати допомогу при народжені дитини за кордоном

Через повномасштабне вторгнення росії багато українців були змушені виїхати в більш безпечні регіони країни та навіть за кордон. Серед них були і вагітні жінки, які народили вже в інших країнах. Згідно з постановою Уряду, вони можуть оформити допомогу при її народженні, в тому числі дистанційно. Як звернутися за призначенням допомоги з-за кордону та які документи необхідно подати?

Як пояснила заступниця директора департаменту соціальної політики Катерина Бінусова, відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та Постанови Кабміну від 27 грудня 2001 р. №1751 «Про затвердження Порядку призначення та виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною.
Підставою для цієї виплати є заява, яку можна подати у 2 способи:
* до органу соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна), який звертається за призначенням допомоги;
*онлайн через Портал електронних послуг Міністерства соціальної політики  або разом з комплексною послугою «єМалятко» на порталі «Дія» .
Звернення за призначенням допомоги повинно надійти не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини.
Які документи необхідно подати для призначення допомоги 
Той з батьків (опікунів), хто звертається за призначенням допомоги, пред’являючи свій паспорт або інший документ, що посвідчує особу, подає:
* заяву, встановленої форми;
* копію свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).
* копію рішення про встановлення опіки (у разі, якщо за призначенням допомоги звертається опікун).
Жінки, які мають зареєстроване (задеклароване) місце проживання (перебування) в України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини.
Перелік документів для призначення зазначеного виду допомоги є вичерпним, а уповноважений орган не має права вимагати додаткових довідок, заяв тощо.
Як звернутися за призначенням допомоги з-за кордону
У період дії воєнного стану Уряд Постановою №340 від 18 квітня 2023 р. дозволив одному з батьків (опікуну), який тимчасово перебуває за межами України, для призначення допомоги при народженні дитини звертатися до органу соціального захисту населення за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування) в Україні. Для цього вони повинні  надіслати заяву та документи до неї.
Пакет документів можна направити на поштову адресу органу соцзахисту чи на електронну адресу (у такому разі заяву слід підписати електронним підписом).
При цьому документи, що засвідчують народження дитини, які додаються до заяви, повинні бути видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому законом порядку. Але таке правило не поширюється на осіб, які перебувають на території держави, визнаної згідно із законом державою-окупантом та/або державою-агресором щодо України.
Катерина Бінусова нагадує, що допомога при народженні дитини надається у розмірі 41 280 грн. Виплата допомоги здійснюється одноразово в сумі 10 320 грн, решта суми допомоги виплачується впродовж наступних 36 місяців рівними частинами.
Додаткову інформацію черкасці можуть отримати за телефонами громадської приймальні департаменту соціальної політики:
 

Залиште коментар