Як реагують водії на поліцейські білборди, які з`явилися у Черкасах?

Як реагують водії на поліцейські білборди, які з`явилися у Черкасах?

У Черкасах з’явились білборди-попередження порушникам правил дорожнього руху. Як повідомив Суспільному перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, це частина інформаційної кампанії, яку запровадив Департамент патрульної поліції, щоб нагадати про безпеку на дорозі.

Такі інформаційні банери розміщують по всій Україні, інформує “Суспільне”.


За словами водія з десятирічним стажем Олександра Ковтунова, під час руху вони відволікають увагу від дороги:

“Задумка непогана, але це проводити треба тільки в інтернеті, а не так. Бо хтось гаву зловить і влетить”.

Понад 35 років за кермом водій Володимир. Із його слів, ініціатива з білбордами йому не подобається:

“Перше, що я подумав, – навіщо? для кого? Інформативно воно мені тільки заважає. Я розумію встановлення знаків з корисною інформацією стосовно відстані, напрямку. А коли я це бачу, то виникає питання, що цими знаками поліція хотіла сказати і я відволікаюсь”.

Не схвалює встановлення таких щитів і водій Олександр, який має п’ятидесятирічний досвід водіння. Вважає, що через них можна легко потрапити в ДТП, оскільки вони відволікають.

Не підтримує інформаційну компанію також директор черкаської автомобільної школи Володимир Кібальник. З його слів, якщо і ставити білборди, то вони повинні відповідати вимогам і бути ближчими до тексту правил дорожнього руху:

“Наприклад, от «не паркуйся на зебрі». Одна людина розуміє «зебру» в прямому розумінні, а інші знають, що це пішохідний перехід, позначений дорожньою розміткою. Але ж є такі переходи, які не позначенні розміткою, але всеодно є пішохідними переходами. Тому, я вважаю, білборди мають встановлюватися десь біля торгівельних центрів можливо. Але не на маршрутах руху водіїв по місту”.

За словами Олексія Білошицького, інформаційні банери із персоніфікованими зверненнями створювали з мінімалістичним дизайном, щоб нагадати про безпеку на дорозі:

“Деякі меседжі є прямими і спонукають не порушувати, або дотримуватися конкретних правил. Деякі більше завуальовані, з додатковим підтекстом, які змушують замислитися”.

Через неуважність на дорозі, за словами поліцейського, частіше трапляються дорожньо-транспортні пригоди. За 2020 рік сталося понад 150 тисяч ДТП, в них понад 29 тисяч наших громадян зазнали травм, три тисячі 197 людей загинуло.

Зі слів Олексія Білошицького, до цих наслідків призводить порушення правил безпеки дорожнього руху.

 

Залиште коментар