Як живе місто-привид “Орбіта”? (відео)

Як живе місто-привид “Орбіта”? (відео)

Колись це було перспективне містечко для енергетиків неподалік Чигирина, а нині Орбіта – населений пункт без офіційного статусу. У 70-х роках там планувалось звести спочатку теплову, а згодом – атомну електростанцію, про це Суспільному розповів місцевий житель Олександр Кириченко.

Після Чорнобильської аварії будівництво зупинили, а люди почали виїжджати.

Школи в населеному пункті немає, щоб до неї дістатися є автобус, що ходить тричі на день. Садочка також немає, хоч в планах будівництва були. На навчання доводиться їздити у Вітове. Це за 5 кілометрів від Орбіти.

Школярка Каріна Яценко живе в Орбіті з народження, розповіла, що звикла. За словами дівчинки дітей тут шестеро чи семеро.

Нині Орбіта – вулиця, що з’єднує дві жилі п’ятиповерхівки з полишеним універмагом, їдальнею і гуртожитком, – розповів корінний житель Олександр Кириченко. Його родина заселилися сюди у 1979-ому.

“Батько й мати були інженерами і приїхали ми з Донбасу. Людей було блисько чотирьох тисяч. Тут вирувало життя, а тепер це маленька пустка. Всі роз’їхалися”, розповів Олександр.

Дитинство, зі слів Олександра, промайнуло на дитячому майданчику, котрий нещодавно став однією із локацій для зйомок фільму. Тільки от назву стрічки чоловік не пригадав.

Олександр Дмитричук – учасник бойових дій на сході. Переїхав в Орбіту разом із родиною 5 років тому. З його слів, ця місцина підходить тим, хто любить спокій і не женеться за “міським комфортом”.

Наприклад без допомоги знайти магазин немісцеві не зможуть, розповів журналістам Олександр Дмитричук. Крамниця розташована на першому поверсі п’ятиповерхівки, працює по дві години вранці й ввечері.

Єдина проблема у населеному пункті нині, зазначив чоловік – водопостачання:

“У нас найдорожча вода по всій Україні, 70 грн за куб. Уже 85. Чому так дорого? Тому що людей мало”.

Чоловік додав, що під’їзди будинку заселені не повністю. Більшість – виставлені на продаж. Ціна стартує від однієї тисячі доларів.

Хоч офіційно Орбіти немає у туристичному путівнику Черкащини, все ж вона приваблює індустріальних туристів, зауважив Олександр Кириченко:

“Приїздять сюди, бо схожість із Чорнобилем фактично”.

Для кожного Орбіта означає різне: домівку, енергетичну мрію, що так і не здійснилася, місто-привид або шанс, аби почати усе з початку.

 

Залиште коментар